Wyniki wyszukiwania dla:

XXXIII Niedziela Zwykła 14 listopada

1. Za polecanych w wypominkach przez cały listopad jest sprawowana wieczorna Eucharystia i codziennie odmawiany różaniec o 17.30.
2. Obchodzimy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym oraz Światowy Dzień Ubogich. Ofiary na te cele można złożyć do skarbony przy wyjściu z kościoła. Ofiary w tym roku będą na rzecz chrześcijan Libanu
3. Jutro 15 listopada, po wieczornej Mszy świętej, około 18.40 mężczyźni z „Bractwa Jana Tyranowskiego” zapraszają wszystkich (szczególnie mężczyzn), aby jak co miesiąc w kościele przy trumnie Jana Tyranowskiego, odmówić różaniec w intencjach: beatyfikacji tego Sługi Bożego oraz o dary Ducha Świętego potrzebne dla mężczyzn.
4. Młodzież ze szkoły muzycznej im. Fryderyka Chopina w Krakowie zaprasza na koncert organowy dedykowany Janowi Pawłowi II. Koncert odbędzie się w naszym kościele we wtorek 16 listopada o godz. 12.30, dlatego też na czas koncertu nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.
5. W przyszłą niedzielę, 21 listopada, będziemy obchodzić uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. To ostatnia niedziela roku liturgicznego, a za dwa tygodnie rozpoczynamy Adwent.
6. W Niedzielę Chrystusa Króla w kościołach w całej Polsce odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz imigrantów. Zebrane środki zostaną przeznaczone na finansowanie działań pomocowych Caritas Polska na terenach przygranicznych oraz na proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce.
7. W przyszła niedziele 21 listopada na Msze święta na godzinne 10.00. zapraszamy młodzież klas VII przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu bierzmowania i rodziców. Po Mszy Świętej obędzie się spotkanie młodzieży wraz z rodzicami w podziemiach kościoła.
8. Drodzy parafianie jako salezjanie zapraszamy Was, do wypełnienia ankiety internetowej, dotyczącej naszej salezjańskiej posługi wobec Was. Ankieta ta pomoże nam lepiej przygotować się do Kapituły Inspektorialnej, którą będziemy przeżywać w kwietniu przyszłego roku. Ankietę można znaleźć na naszej stronie internetowej. Wasz głos jest dla nas cenny. Dziękujemy za współpracę.
9. Dziękujemy za życzliwość i wszelkie ofiary składane na rzecz naszej świątyni.

Z naszej wspólnoty parafialnej w ostatnim czasie odeszli do domu Ojca:
Dorota Konrat-Hudzik l.60
Jan Pielok l. 85
Powierzmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek….

Kalendarz liturgiczny tygodnia
W środę, 17 listopada – wspomnienie Św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
W czwartek, 18 listopada – wspomnienie Bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
W piątek, 19 listopada – wspomnienie Bł. Salomei, zakonnicy
W sobota, 20 listopada – wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego, kapłana


Podziel się tym wpisem: