Wyniki wyszukiwania dla:

Siloe


Spotkania odbywają się w każdą środę miesiąca od października do czerwca włącznie (oprócz lipca i sierpnia), o godz. 19.00

1 środa
Msza św. w Kaplicy MB Wspomożycielki Wiernych.

2, 3 środa
Spotkanie modlitewne w podziemiach kościoła.

4 środa
Nabożeństwo pokutne w kaplicy MB Wspomożycielki Wiernych.

 

MSZA ŚW. Z MODLITWĄ O UZDROWIENIE I UWOLNIENIE

3 soboty miesiąca: godz. 18.00 – Eucharystia, następnie Adoracja z modlitwami i indywidualnym Błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

Najbliższe terminy:
22.04.2017
20.05.2017
03.06.2017 (Zesłanie Ducha świętego)

O WSPÓLNOCIE

Wspólnota „Siloe” istnieje od 1985 roku w naszej parafii. Źródłem jest Ruch Światła Życie oraz Katolicka Odnowa w Duchu świętym. U jej początku było około 100 osób, które wzrastało przez dziesięć kroków oraz wyjazdowe rekolekcje oazowe I, II, III stopnia. Przez cały okres do dzisiejszego dnia wspólnota opiekują się Salezjanie. Nazwa ma swoje źródło w Ewangelii (J 9) o uzdrowieniu człowieka niewidomego. Ta historia w poruszający sposób pokazuje Jezusa, który wychodzi nam na spotkanie, nie czekając aż do Niego przyjdziemy. Sam wykazuje inicjatywę w odpowiednim czasie.

Jezus pyta dziś każdego z nas: „czy ty wierzysz w Syna Człowieczego”? Jeśli tak to zapraszamy Cię do uczestnictwa we wspólnocie, gdzie razem możemy się zwracać o pomoc i prowadzenie. Niezależnie od przyczyny twoich problemów, Jezus wyciąga do Ciebie swoje ręce. Pozwól mu dziś objąć Cię ramionami i przyjść ci z pomocą jak niewidomemu w sadzawce Siloe.

Spotkasz we wspólnocie ludzi w różnym wieku, którzy pragną wraz z innymi wypraszać wszelkie łaski dla siebie i bliskich oraz chwalić Boga. Naszym opiekunem od września 2014 roku jest ks. Adam Starzyk SDB.

Zofia & Stanisława Sołtysik
(Kraków, 26-04-2017)