Wyniki wyszukiwania dla:

Żywy różaniec


W PIERWSZE NIEDZIELE MIESIĄCA:

Msza św. różańcowa o godz. 08.30
Zmiana tajemnic po Mszy Św. o godz. 08.30

 

W 1918 r. opiekę duszpasterską nad dzielnicą Dębnik powierzono Salezjanom. Warunkiem było wybudowanie kościoła parafialnego. Wybudowano mały drewniany kościół, konsekrowano 1.12.1920 r. i oddano do użytku wiernym. Powstają wtedy organizacje kościelne w tym Żywy Różaniec Sodalicja Dziewcząt. Parafia rozrasta się. Drewniany kościół okazał się za mały, pada hasło budowy większego i solidnego kościoła (murowanego). Wybudowano kościół obecny, w którym się znajdujemy; konsekrowano go 9.10.1938 r. Przy tym kościele powstają nowe organizacje religijne. 17 marca 1940 r. powstają 2 Róże Żywego Różańca młodzieży męskiej i inne.

Założycielem Żywego Różańca był Sługa Boży Jan Tyranowski, którego doczesne szczątki spoczywają w tej świątyni. Jan Tyranowski to parafianin głęboko wierzący, mądry, kochający Boga, Kościół, kapłanów. Podejmuje się opieki i wszechstronnego wychowania młodzieży męskiej. Wśród tej młodzieży jest młody Karol Wojtyła, późniejszy kapłan, biskup i papież Jan Paweł II.

Żywy Różaniec rozrasta się, powstają kolejne Róże aż do 6 róż młodzieży męskiej. Przejęłam po mojej Poprzedniczce 10 Róż niepełnych. Zostały uzupełnione. Na Rok Różańca Ojciec Święty Jan Paweł II ofiarował nam Tajemnice Światła, oznaczało to poszukanie 50 sióstr dodatkowo. A przecież Pan również odwołuje z tego grona do Siebie. Na obecną chwilę Żywy Różaniec Niewiast to 184 osoby i 3 Róże Męskie. Jak wiadomo Żywy Różaniec jest zapleczem modlitewnym w Parafii. Opiekunem Żywego Różańca jest ks. Proboszcz. W pierwszą niedzielę miesiąca o 8.30 mamy Mszę św. różańcową. Modlimy się wtedy w różnych intencjach. O 17.00 mamy zmianę tajemnic. Ponadto pomagamy w rozprowadzaniu opłatków na stół wigilijny, przygotowujemy opłatkowe spotkanie parafialne, rozprowadzamy gromnice, przygotowujemy ołtarze na Boże Ciało i Uroczystość Matki Bożej Różańcowej.

Janina Domaradzka, Zelatorka
(Kraków, 4.12.2005)

SKŁAD OSOBOWY RÓŻ RÓŻAŃCOWYCH SIÓSTR:

  1. Pierwsza p.w. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych
  2. Druga p.w. NMP Niepokalanie Poczętej
  3. Trzecia p.w. MB Wniebowziętej
  4. Czwarta p.w. MB Różańcowej
  5. Piąta p.w. MB Dobrej Rady
  6. Szósta p.w. MB Nieustającej Pomocy
  7. Siódma p.w. Matki Kościoła
  8. Ósma p.w. Matki Bożej Saletyńskiej
  9. Dziewiąta p.w. Matki Bożej Fatimskiej
  10. Dziesiąta p.w. Matki Bożej Częstochowskiej

 

Z ŻYWEGO RÓŻAŃCA PO NAGRODĘ DO PANA ODESZŁY SIOSTRY: