Wyniki wyszukiwania dla:

Salezjańscy męczennicy


26 listopada 2003 r. o godzinie 18.00 ks. kard. Franciszek Macharski uroczyście rozpoczął proces rogatoryjny ośmiu męczenników salezjańskich zamordowanych w obozie Auschwitz w Oświęcimiu.

Modlitwa o beatyfikację

 

ks. Ignacy Antonowicz SDB, (1890-1941)

 

 

ks. Ignacy Dobiasz SDB, (1880-1941)

 

 

ks. Karol Golda SDB, (1914-1942)

 

 

ks. Franciszek Harazim SDB, (1885-1941)

 

 

ks. Ludwik Mroczek SDB, (1905-1942)

 

 

ks. Włodzimierz Szembek SDB, (1883-1942)

 

 

ks. Jan Świerc SDB, (1877-1941)

 

 

ks. Kazimierz Wojciechowski SDB, (1904-1941)

 

 

Modlitwa o beatyfikację męczenników polskich okresu II Wojny Światowej

Panie Boże, nasz najlepszy Ojcze, Ty w każdym czasie ukazujesz swoją miłość ojcowską, a w świecie rozdartym przez walki i niezgodę czynisz człowieka gotowym do pojednania. Męczennicy za wiarę, wynoszeni do chwały ołtarzy, są znakiem zwycięstwa dobra nad złem, przebaczenia nad terrorem i przemocą. Ciebie, Boże Ojcze, prosimy, aby prace, jakie podejmujemy w nowym procesie beatyfikacyjnym Polskich Męczenników, zostały pobłogosławione – i Twoją mocą, i Twoją miłością. Niech męczeńska śmierć naszych rodaków w nieludzkim czasie, na ziemi, która stała się także nieludzka za sprawą nienawiści, była znakiem pojednania, a dla nas rękojmią Twojego, Ojcze, miłosierdzia.

Prosimy Cię zatem, abyś umocnił nas w wiernej służbie Tobie, chwała zaś Męczenników, myślimy nade wszystko o tak bliskim nam N.N, Twoim Słudze, którą potwierdzi Chrystusowy Namiestnik, niech oznacza dla nas dar czasu, który na nowo czynisz swoim, a dzięki miłości czynisz także naszą ziemię przestrzenią swojej nowej z nami i dla nas obecności. Niech to sprawi Chrystus, który jest koroną Świętych, i Pani nasza, Królowa Męczenników. Polecamy to Tobie, Dobry Ojcze, przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Ojcze Nasz…
Zdrowaś Maryjo…
Chwała Ojcu…

Treść modlitwy pochodzi ze stronywww.meczennicy.pelplin.pl