Wyniki wyszukiwania dla:

Ruach


O WSPÓLNOCIE

Należą do niej/tworzą ją osoby, które od ponad 30 lat są związane z Katolickim Ruchem Odnowy w Duchu Świętym, a które wcześniej, w latach 90-tych i po roku 2000 były we wspólnocie „W drodze”, działającej przy Wspólnocie Akademickiej Jezuitów w Krakowie.

Cel grupy

Celem grupy jest szerzenie Królestwa Bożego poprzez modlitwę wstawienniczą (osobistą, lub zaoczną) za osoby potrzebujące i proszące o nią. Ze szczególnym uwzględnieniem charyzmatu rozeznanego na modlitwach podczas spotkań: za Ojczyznę i rządzących, oraz Kościół Katolicki i kapłanów. Jest to stała i niezmienna intencja grupy, dlatego w tym miejscu pragniemy zaprosić na modlitwę osobistą każdego kapłana, który potrzebuje rozeznania, wsparcia lub umocnienia. Grupa jest zobowiązana do zachowania tajemnicy wynikającej z modlitwy nad daną osobą.

Od 2 lat grupa organizuje również fundusze i zamawia Msze św. w intencji Ojczyzny i rządzących, które odprawiane są raz w tygodniu w kościele św. Stanisława Kostki.

Miejsce spotkań

Miejscem spotkań jest w okresie letnim kościół św. Stanisława Kostki w Krakowie.

Opiekun

Od początku powstania opiekę duszpasterską nad grupą/wspólnotą podjął ks. Józef Gut – proboszcz Parafii św. Elżbiety Węgierskiej w Jaworznie, który regularnie uczestniczy w jej spotkaniach.