Wyniki wyszukiwania dla:

XXXIII Niedziela Zwykła 13 listopada 2022

1. Dziś trzydziesta trzecia niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. W drugą niedzielę listopada od 2009 roku obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszą modlitwą wspieramy dzisiaj chrześcijan na całym świecie, którzy nie mogą swobodnie wyznawać swojej wiary.
2. W związku z Dniem ubogich, ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski zachęca do zbiórki na rzecz ubogich. Ofiary na te cele można złożyć do skarbony przy wyjściu z kościoła.
3. Salezjański Wolontariat Misyjny – „Młodzi Światu” mieszczący się przy ul. Tynieckiej 39, zbiera dla mieszkańców Ukrainy koce, śpiwory i karimaty. Rzeczy te można dostarczyć bezpośrednio do siedziby Wolontariatu lub zostawić w zakrystii.
4. Za polecanych w wypominkach przez cały listopad jest sprawowana wieczorna Eucharystia i codziennie odmawiany różaniec o 17.30.
5. Dziękujemy wszystkim, którzy zgłosili kandydatów do Rady Duszpasterskiej, można to jeszcze dziś zrobić, wypisując nazwiska i imiona na kartkach i wrzucić do skrzynki pod chórem.
6. We wtorek 15 listopada, po wieczornej Mszy świętej, około 18.40 mężczyźni z „Bractwa Jana Tyranowskiego” zapraszają aby jak co miesiąc w kościele przy trumnie Jana Tyranowskiego, odmówić różaniec w intencjach: beatyfikacji tego Sługi Bożego.
7. W przyszłą niedzielę, 20 listopada, będziemy obchodzić uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. To ostatnia niedziela roku liturgicznego, a za dwa tygodnie rozpoczynamy Adwent.
8. Stowarzyszenie Przyjaciół Jana Pawła II zapraszana na modlitwę różańcową za rodziców Jana Pawła II. Gromadzimy się na Cmentarzu Rakowickim przy grobie rodziców papieża w niedzielę 27 listopada o godz. 14. Po wspólnej modlitwie udamy się na Wawel, aby zwiedzić nową wystawę w Skarbcu Koronnym. Bilety są darmowe. Opłata za przewodnika 5 zł od osoby. Zapisać się można w zakrystii. Dojazd na cmentarz we własnym zakresie.
9. Zachęcamy do nabycia kalendarzy na 2023 rok ze zdjęciami naszego parafianina Adama Bujaka. Do kupienia również najnowsza książka biblisty ks. Prof. Waldemara Chrostowskiego pt. „Kobiety w Piśmie Świętym”. Polecamy na świąteczne prezenty.
10. Dziękujemy za życzliwość i wszelkie ofiary składane na rzecz naszej świątyni.

Z naszej wspólnoty parafialnej w ostatnim czasie odeszła do domu Ojca:
Śp. Władysława Dziadkowiec l.92
Powierzmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek….

Kalendarz liturgiczny tygodnia
W czwartek, 17 listopada – wspomnienie Św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
W piątek, 18 listopada – wspomnienie Bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
W sobotę, 19 listopada – wspomnienie Bł. Salomei, zakonnicy

 


Podziel się tym wpisem: