Wyniki wyszukiwania dla:

IV NIEDZIELELA WIEKANOCNA 30 kwietnia 2023

1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza. Podczas Mszy Świętej modliliśmy się o powołania do służby Bogu w Kościele i podobnie będziemy czynić w najbliższym tygodniu z racji Tygodnia Modlitw o Powołania.
2. Maryjny miesiąc, który rozpoczynamy jutro, to czas nabożeństw majowych. Nabożeństwa majowe w naszym kościele o godz. 17.30 przy ołtarzu adoracji. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach.
3. We wtorek, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.
4. We środę – 3 maja – Uroczystość Maryi Królowej Polski. Msze święte tak jak w niedzielę.
5. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, pamiętajmy o modlitwie o nowe i święte powołania kapłańskie.
6. W piątek 5 maja – I piątek miesiąca – w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych. W najbliższy piątek o 16.00 odbędzie się spowiedź dla dzieci przystępujących do I komunii św. Dlatego prosimy dzieci starsze, aby do spowiedzi przystąpiły w innym czasie.
7. W sobotę 6 maja z racji I soboty miesiąca Grupa modlitewna Ain Karim zaprasza na różaniec wynagradzający za grzechy, który będzie odmawiany po Mszy Świętej o godzinie 8.00.
8. Także w sobotę 6 maja o godzinie 11.00 w naszym kościele odbędzie się uroczystość I komunii świętej W tym dniu nie będzie całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.
9. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna w czwartek od 16.00 – 18.00 i w piątek od 10.00-12.00. Pilne sprawy duszpasterskie prosimy załatwiać telefonicznie lub po Mszach świętych w zakrystii.
10. Uroczystości Patrona Archidiecezji Św. Stanisława Biskupa i Męczennika odbędą się w niedzielę 14 maja w tradycyjnej formie – początek procesji o godz. 9.00 na Wzgórzu Wawelskim, a zakończy się na Skałce Mszą św.
11. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę 7 maja, po Mszy Św. o godz. 8.30.
12. Dziękujemy z serca za waszą obecność i modlitwy oraz wszelkie składane ofiary. Niech wszystkich nas umacnia i prowadzi Boże błogosławieństwo.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej:
Śp. Ryszarda Sikorskiego l. 89
Polećmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Liturgiczne obchody tygodnia
W poniedziałek, 1 maja – wspomnienie św. Józefa robotnika


Podziel się tym wpisem: