Wyniki wyszukiwania dla:

IV Niedziela Adwentu 19 grudnia 2021

1. Przypominamy i prosimy, aby dostosować się do wymogów sanitarnych
2. Przy skarbonce św. Antoniego można nabyć świece wigilijne Caritas. Dochód ze sprzedaży świec wspiera dzieła Caritas oraz potrzebujących objętych opieką naszej grupy charytatywnej. Datki za świece prosimy wrzucać do skarbonki.
3. Poświęcone opłatki wigilijne można nabyć po każdej Mszy Świętej w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
4. Tradycyjnie już od ponad trzydziestu lat przed Bożym Narodzeniem przekazywane jest Betlejemskie Światło Pokoju. Jest ono zapalane w Betlejem i przekazywane przez Skautów z Austrii do Słowacji a stamtąd do Polski. W tym roku zostało odebrane przez harcerzy Szczepu ZHP Zielone Słońce (działającego przy Szkole dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących przy ul. Tynieckiej 6) w Katedrze na Wawelu w niedzielę 12 grudnia. Harcerze ze Szczepu ZHP Zielone Słońce razem z harcerzami Szczepu ZHP „Bractwo”, którego drużyny harcerskie działają w Dębnikach przy Szkołach nr 30 i 110, przekażą je Parafianom na Mszy Świętej dziś (jutro) 19 grudnia o godz.10.00
5. W tym tygodniu adoracji Najświętszego Sakramentu nie będzie z racji sprzątania i dekorowania kościoła na zbliżające się Święta Bożego Narodzenie.
6. Zapraszamy na Msze święte roratnie, które odprawiamy od poniedziałku do czwartku o godzinie 18.00. Zakończenie rorat w piątek o 7.00
7. Spowiadamy w naszym kościele dzisiaj podczas każdej Eucharystii. W poniedziałek, wtorek i środę, czwartek od 7.00 do 9.00 i od 17.00 do 19.00. W Wigilię spowiadamy tylko rano od 7.00 do 10.00
8. W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Przeżyjmy ją w duchu wiary, rozpoczynając wieczerzę wigilijną od Pisma świętego i modlitwy. W związku z czasem pandemii i obostrzeniami w naszej parafii odbędą się dwie Pasterki. Oprócz tradycyjnej o północy, będzie miała miejsce także o 22.00
9. Zakończenie Nowenny do Bożego Narodzenia o 23.40. Osoby które przyjmą komunię św. podczas Pasterki mogą drugi raz przyjąć Chrystusa podczas Mszy św. w Boże Narodzenie.
10. W niedzielę 26 grudnia będziemy przeżywać Uroczystość Świętej Rodziny. Dlatego też w tym dniu na każdej Mszy świętej będziemy modlić się za małżonków i nasze rodziny, będzie także odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
11. 30 grudnia w czwartek, o godz. 18.00 będziemy modlić się za parafian którzy odeszli do Pana w tym roku. Zapraszamy przedstawicieli rodzin, zmarłych parafian. W czasie eucharystii będziemy wyczytywać wszystkich zmarłych, a członkowie rodzin w tym czasie mogą zapalić świeczkę, która będzie przygotowana przed ołtarzem.
12. Wizyta duszpasterska – kolęda odbędzie się na zaproszenie. Dlatego bardzo prosimy o zgłoszenie wizyty duszpasterskiej do zakrystii, lub kancelarii parafialne lub drogą mailową (na naszej stronie internetowej jest zakładka – zgłoś kolędę). Formularze zgłoszeniowe można pobrać z tyłu kościoła. W styczniu przyszłego roku będzie także zaproszenie na Eucharystię w intencji mieszkańców poszczególnych ulic.
13. Dziękujemy, życzliwość, ofiary i życzymy i radosnego przeżywania czasu świątecznego w gronie rodzinnym i zapewniamy o naszej modlitwie w Waszych intencjach.

Z naszej wspólnoty parafialnej w ostatnim czasie odeszła do domu Ojca:
+ Zbigniew Paleczny, l. 68
+ Józef Wortmann, l. 91
Wieczny odpoczynek….


Podziel się tym wpisem: