Wyniki wyszukiwania dla:

II Niedziela Zwykła 14 stycznia 2024

1. Jutro w poniedziałek, 15 stycznia po wieczornej Mszy świętej, około godz. 18.40, mężczyźni z „Bractwa Jana Tyranowskiego” zapraszają aby, w kościele przy trumnie sługi Bożego Jana Tyranowskiego, odmówić różaniec w intencjach: beatyfikacji tego Sługi Bożego
2. W tym tygodniu zakończymy wizytę kolędową. Jeśli ktoś jeszcze pragnie zaprosić kapłana by pobłogosławił dom i mieszkańców to prosimy uczynić to dziś po mszy świętej. Dziękujemy wszystkim, którzy nas zaprosili, dziękujemy za złożone ofiary i miłą, serdeczną atmosferę podczas spotkań na kolędzie.
3. W sobotę 20 stycznia zapraszamy na koncert kolęd, który odbędzie się w naszym kościele o godzinie 17.00 w wykonaniu Chóru „Kanon”, chóru absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie pod batutą Ryszarda Źróbka.
4. W przyszła niedziela, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku będzie obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego.
5. Zachęcamy do dalszego rozważania dzisiejszych czytań, które można przeczytać w Dniu Pańskim – Biuletynie Liturgicznym. Można z niego korzystać w trakcie czytań, aby lepiej zrozumieć ich treść. Można też zabrać Biuletyn do domu, aby jeszcze raz wrócić do Słowa, które dziś kieruje do nas Bóg.
6. Dziękujemy za wszelkie składane ofiary, zapewniamy Was o modlitwie w waszych intencjach.

W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty Bóg powołał do siebie:
Śp. Stanisława Dudek l. 96
Śp. Jacka Szwaja l.85
Módlmy się, za nich i naszych bliskich, aby dostąpili radości wiecznej:
Wieczny odpoczynek …

W tym tygodniu patronują nam:
– środa , 17 stycznia – Święty Antoni (III/IV w.), opat, który całe życie poświęcił pracy, modlitwie i pokucie;
– piątek, 19 stycznia – Święty Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, opiekun ubogich, wielki czciciel Maryi i Serca Jezusowego;
– sobota, 20 stycznia – Św. Fabiana, papieża i męczennika, Św. Sebastiana, męczennika


Podziel się tym wpisem: