Wyniki wyszukiwania dla:

XXXI Niedziela Zwykła 5 listopada 2023

1. Z racji I niedzieli miesiąca zachęcamy do pozostania na adorację Najświętszego Sakramentu. W tygodniu zapraszamy do prywatnej adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie w naszym kościele, codziennie od 8.30 do 18.00. W czwartki adoracja po Mszy świętej wieczornej do godz. 21.00.
2. Od poniedziałku do środy nasza wspólnota zakonna będzie przeżywać wizytację naszego prowincjała ks. Marcina Kaznowskiego. Gdyby ktoś chciał się spotkać z ks. Prowincjałem i porozmawiać to będzie oczekiwała we wtorek po Mszy Świętej wieczornej przez godzinę czyli do 19.45 w kancelarii parafialnej.
3. W poniedziałek, 6 listopada, odbędzie się spotkanie Rady duszpasterskiej z księdzem Prowincjałem. Spotkanie będzie miało miejsce w pokoju duszpasterskim obok kancelarii parafialnej po wieczornej mszy świętej o godzinie 19-tej.
4. Do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
5. Za polecanych w wypominkach przez cały listopad jest sprawowana wieczorna Eucharystia i codziennie odmawiany różaniec o godz.17.30 według następującego podziału ulic:
NIEDZIELA – Różana, Słomiana
PONIEDZIAŁEK – Bałuckiego
WTOREK – Barska, Biała Droga, Ceglarska, Czarodziejska, Czechosłowacka, Jaworowa, Szwedzka, Zagrody
ŚRODA – Kapelanka, Kilińskiego, Monte Cassino, Na Ustroniu, Nowaczyńskiego, Obrońców Poczty Gd
CZWARTEK – Dworska, Dębowa, Dębnicka, Św. Jacka, Madalińskiego, Mieszczańska, Pawlickiego, Pietrusińskiego, Powroźnicza, Mitkowskiego, Boczna, Bułhaka
PIĄTEK – Pułaskiego, Praska, Rozdroże, Rolna, Rynek Dębnicki, Salezjańska, Sandomierska
SOBOTA – Konfederacka, Skwerowa, Konopnickiej, Twardowskiego, Tyniecka, Wasilewskiego, Wierzbowa, Wygrana, Zagonów, Zamkowa, Zduńska, Zielna, Zielińskiego.
6. W sobotę 11 listopada przypada Święto Niepodległości. Pamiętajmy w modlitwach o naszej Ojczyźnie, aby pozostała wierna nauce Chrystusa i była wolna od wewnętrznych i zewnętrznych zagrożeń.
7. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na tacę. Zapewniamy Was o pamięci modlitewnej.

Kalendarz liturgiczny tygodnia
W czwartek, 9 listopada – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
W piątek, 10 listopada – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
W sobotę, 11 listopada – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa

 


Podziel się tym wpisem: