Wyniki wyszukiwania dla:

XXVIII Niedziela Zwykła DZIEŃ PAPIESKI 15 października 2023

1. Dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj wzięli udział w pielgrzymce śladami Karola Wojtyły do Łagiewnik.
2. Przeżywamy Dzień Papieski, dlatego też przy wyjściu z kościoła po każdej Mszy św. zbierane są ofiary na fundusz stypendialny dla uczącej się młodzieży.
3. Dziś, jak w każdą III niedzielę miesiąca można złożyć ofiarę na potrzebujących objętych pomocą naszej grupy charytatywnej. Datki na ten cel prosimy wrzucać do skarbonki św. Antoniego.
4. Trwamy w nowennie przed uroczystością Św. Jana Pawła II, którą obchodzić będziemy 22 października, nowennę odprawiamy podczas różańca.
5. W czwartek, 19 października będziemy obchodzić Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych – pamiętajmy w tym dniu o kapłanach, którzy oddali życie za Ojczyznę.
6. Bardzo serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych, tak w niedziele jak i w dni powszednie o godzinie 17.30.
7. Z tyłu kościoła są wystawione kartki na tegoroczne wypominki. Kartki żółte są tylko na wypominki roczne, a białe na listopadowe. Prosimy o czytelne i w miarę zwięzłe wypełnianie wypominek. Wypominki można przynosić do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
8. W przyszłą niedzielę, 22 października będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny. W tym dniu odbędzie się zbiórka ofiar przeznaczona na Papieskie Dzieła misyjne.
9. Także w przyszła niedzielę na Mszy świętej o 11.30 będziemy dziękować Bogu za 50 lat kapłaństwa byłego Proboszcza ks. Tadeusza Szaniawskiego. Posługę proboszcza pełnił w naszej parafii w latach 1991 do 2001. Serdecznie zapraszamy na to świętowanie.
10. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na rzecz naszej świątyni. Bóg zapłać.

Ostatnio pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej:
Śp. Andrzej Sadowski l. 79
Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie.

Kalendarz liturgiczny tygodnia
– poniedziałek, 16 października – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
– we wtorek, 17 października – Święty Ignacy Antiocheński (I/II w.), po Świętym Piotrze biskup Antiochii, męczennik za wiarę;
– środę, 18 października – Święty Łukasz, współpracownik Świętego Pawła, autor Ewangelii i Dziejów Apostolskich, patron służby zdrowia;
– w czwartek 19 października – wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika
– piątek, 20 października – Święty Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, wykładowca teologii i filozofii, człowiek wielkiego miłosierdzia wobec ubogich;
– niedzielę, 22 października – Święty Jan Paweł II (1920-2005), papież, wielki czciciel Matki Chrystusa.

 


Podziel się tym wpisem: