Wyniki wyszukiwania dla:

XXVIII Niedziela Zwykła 10 października 2021

1. Dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj wzięli udział w pielgrzymce śladami Karola Wojtyły do Łagiewnik.
2. Pielgrzymka ta jest już naszą małą tradycją. Ukazał się album dokumentujący wcześniejsze pielgrzymki. Album nosi tytuł: „Piętnaście lat pielgrzymowania śladami Karola Wojtyły Robotnika”. Powstał w oparciu o Przewodniki Pielgrzyma ukazujące się z okazji każdej pielgrzymki. Jest bogato ilustrowany zdjęciami z kolejnych pielgrzymek, więc możliwe, że odnajdziecie się Państwo, na którymś z nich. W albumie są również zawarte informacje na temat fragmentu życia Karola Wojtyły, w którym był naszym parafianinem, a w którym kształtowało się jego powołanie kapłańskie. Chcielibyśmy, aby ten pamiątkowy album trafił do, jak największej liczby osób. Album można nabyć w kruchcie kościoła. Ofiara za album będzie przekazana na Dzieło Tysiąclecia czyli na fundusz stypendialny dla ubogiej młodzieży.
3. Dziś podczas Mszy św. o godzinie 13.00 wystąpią uczniowie ze Szkoły Muzycznej I st. mieszczącej się w Centrum dla Niewidomych i Słabowidzących przy ul. Tynieckiej 6. Szkoła Muzyczna obchodzi w tym roku 30-lecie istnienia. Z tej okazji zapraszamy po Mszy św. na krótki koncert, podczas którego w wykonaniu uczniów tej szkoły zabrzmi muzyka klasyczna oraz religijna.
4. Bardzo serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych, tak w niedziele jak i w dni powszednie o godzinie 17.30.
5. Przed świętem Jana Pawła II, w dniach od 13 do 21 października w naszym kościele odprawimy nowennę. Nowenna będzie odprawiana podczas różańca.
6. W najbliższy piątek 15 października, po wieczornej Mszy świętej, około godz. 18.40, mężczyźni z „Bractwa Jana Tyranowskiego” zapraszają wszystkich (szczególnie mężczyzn), aby jak co miesiąc w kościele przy trumnie Jana Tyranowskiego, odmówić różaniec w intencjach: beatyfikacji tego Sługi Bożego oraz o dary Ducha Świętego potrzebne dla mężczyzn.
7. Z tyłu kościoła są wystawione kartki na tegoroczne wypominki. Kartki żółte są tylko na wypominki roczne, a białe na listopadowe. Proszę o czytelne i w miarę zwięzłe wypełnianie wypominek. Wypominki można przynosić do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
8. Informujemy, że przyjmujemy już intencje mszalne na rok 2022. Mszę święte można zamawiać po każdej Mszy św. w zakrystii lub w godzinach urzędowania kancelarii.
9. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na rzecz naszej świątyni. Bóg zapłać.

Ostatnio pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej:
Śp. Olgę Piotrowską lat 79
Śp. Franciszkę Kuczyńską lat 76
Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie.

Kalendarz liturgiczny tygodnia
W środę, 13 października – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana
W piątek, 15 października – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
W sobotę, 16 października – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej


Podziel się tym wpisem: