Wyniki wyszukiwania dla:

XXVII Niedziela Zwykła 8 października 2023

1. Bardzo serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych, który odmawiamy o godzinie 17.30. Dziś (w niedzielę) wyjątkowo nabożeństwo różańcowe będzie o godzinie 17.00 połączone do pięciu ołtarzy.
2. Zapraszamy na XIX Pielgrzymkę śladami Karola Wojtyły robotnika. Pielgrzymka rozpocznie się o 9.00 w sobotę 14 października. Przejdziemy ulicami: Płaskiego, Różaną, Tyniecką, Szwedzką, Twardowskiego, aż do kamieniołomu na Zakrzówku, tam będzie nabożeństwo drogi krzyżowej i krótki postój. Potem udamy się w dalszą drogę ulicami: Wyłom, Norymberską, Zbrojarzy, aż dojdziemy do Centrum Jana Pawła II. Tam o godzinie 14.00. zostanie odprawiona Msza święta, a po niej odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia. Wszystkich parafian i gości serdecznie zapraszamy do udziału w tej pielgrzymce.
3. W przyszłą niedzielę, 15 października, będziemy przeżywać Dzień Papieski. W tym dniu, po każdej Mszy św. zbierane będą ofiary na fundusz stypendialny dla młodzieży.
4. Także w przyszłą niedzielę, z racji 15 dnia miesiąca mężczyźni z „Bractwa Jana Tyranowskiego” zapraszają, na różaniec, aby jak co miesiąc w kościele przy trumnie Jana Tyranowskiego, modlić się o beatyfikację tego Sługi Bożego. Różaniec będzie odmawiany po Mszy świętej wieczornej około godz. 19.00
5. W niedzielę 22 października na Mszy świętej o 11.30 będziemy dziękować Bogu za 50 lat kapłaństwa byłego Proboszcza ks. Tadeusza Szaniawskiego. Posługę proboszcza pełnił w naszej parafii w latach 1991 do 2001. Serdecznie zapraszamy na to świętowanie.
6. Z tyłu kościoła są wystawione kartki na tegoroczne wypominki. Kartki żółte są tylko na wypominki roczne, a białe na listopadowe. Prosimy o czytelne i w miarę zwięzłe wypełnianie wypominek. Wypominki można przynosić do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
7. Informujemy, że przyjmujemy już intencje mszalne na rok 2024. Mszę święte można zamawiać po każdej Mszy św. w zakrystii lub w godzinach urzędowania kancelarii.
8. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na rzecz naszej świątyni. Bóg zapłać.

Ostatnio pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej:
Śp. Józef Furdyna lat 93
Śp. Emilia Chęcińska lat 93
Śp. Magdalena Paluch lat 43
Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie.

Kalendarz liturgiczny tygodnia
W poniedziałek, 9 października wspomnienie Bł. Wincentego Kadłubka, biskupa i zakonnika
We wtorek 10 października – wspomnienie Bł. Angeli Truszkowskiej, dziewicy i zakonnicy
W środę, 11 października – wspomnienie Św. Jana XXIII, papieża
W czwartek, 12 października – wspomnienie Św. Jana Bezyma, prezbitera
W piątek, 13 października – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana
W sobotę, 14 października – wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy


Podziel się tym wpisem: