Wyniki wyszukiwania dla:

XXVII Niedziela Zwykła 2 października 2022

1. Z racji I niedzieli miesiąca zachęcamy do pozostania na adorację Najświętszego Sakramentu. W tygodniu zapraszamy do prywatnej adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie w naszym kościele, codziennie od 8.30 do 18.00. W czwartki adoracja po Mszy świętej wieczornej do godz. 21.00.
1. Bardzo serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych, które w tygodniu odprawiamy o godzinie 17.30. Dzisiaj specjalne nabożeństwo różańcowe do pięciu ołtarzy w kościele o godz. 17.00.
2. Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski prosi, aby w czasie nabożeństw różańcowych pierwszą „dziesiątkę” ofiarować w intencji pokoju na Ukrainie a drugą za naszą Najdroższą Ojczyznę
3. We wtorek, 4 października swoje imieniny obchodzi ks. Franciszek Janyga otoczmy solenizanta serdeczną modlitwą.
4. W piątek przypada I piątek miesiąca. W godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych. Spowiedź dla dzieci od godziny 16.00, a o godz. 16.30 Msza Święta dla dzieci. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty.
5. Młodzież z klas 7 i wszystkich starszych, którzy chcieliby rozpocząć przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, zapraszamy w najbliższy piątek o godz. 18:00 do Oratorium w podziemiach kościoła. Spotkania będzie prowadził ks. Franciszek..
6. Zapraszamy na XVIII Pielgrzymkę śladami Karola Wojtyły robotnika. Pielgrzymka rozpocznie się o 9.30 w sobotę 8 października. Przejdziemy ulicami: Płaskiego, Różaną, Tyniecką, Szwedzką, Twardowskiego, aż do kamieniołomu na Zakrzówku, tam będzie nabożeństwo drogi krzyżowej i krótki postój. Potem udamy się w dalszą drogę ulicami: Wyłom, Norymberską, Zbrojarzy, aż dojdziemy do Centrum Jana Pawła II. Tam o godzinie 14.00. zostanie odprawiona Msza święta, a po niej odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia. Wszystkich parafian i gości serdecznie zapraszamy do udziału w tej pielgrzymce.
7. Informujemy, że od tej niedzieli można zamawiać intencje na nowy 2023 rok. Można to zrobić po każdej Mszy Świętej w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
8. Wszystkich zapewniamy o naszej wdzięczności i pamięci w modlitwie.

Kalendarz liturgiczny tygodnia
We wtorek, 4 października – wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu,
W środę, 5 października – wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy
W piątek, 7 października – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

Ostatnio pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej:
Śp. Aleksandrę Żurawską, l. 84
Śp. Barbarę Badula l. 83
Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie.

 


Podziel się tym wpisem: