Wyniki wyszukiwania dla:

XXIX Niedziela Zwykła 16 października 2022

1. Przeżywamy Dzień Papieski, dlatego też przy wyjściu z kościoła po każdej Mszy św. zbierane są ofiary na fundusz stypendialny dla uczącej się młodzieży.
2. Dziś po nabożeństwie różańcowym o godzinie 18.00 w podziemiach kościoła odbędzie się spotkanie sióstr i braci Żywego Różańca. Serdecznie na to spotkanie zapraszamy.
3. Także dziś po Mszy Świętej o 19.00 w naszym kościele odbędzie się koncert męskiego chóru gospel. Serdecznie zapraszamy.
4. Trwamy w nowennie przed uroczystością Św. Jana Pawła II, którą obchodzić będziemy 22 października, nowennę odprawiamy podczas różańca.
5. W środę, 19 października będziemy obchodzić Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych – pamiętajmy w tym dniu o kapłanach, którzy oddali życie za Ojczyznę.
6. Bardzo serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych, tak w niedziele jak i w dni powszednie o godzinie 17.30.
7. Z tyłu kościoła są wystawione kartki na tegoroczne wypominki. Kartki żółte są tylko na wypominki roczne, a białe na listopadowe. Prosimy o czytelne i w miarę zwięzłe wypełnianie wypominek. Wypominki można przynosić do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
8. W przyszłą niedzielę, 23 października będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny. W tym dniu odbędzie się zbiórka ofiar przeznaczona na Papieskie Dzieła misyjne.

9. „Dziś, gdy dziękuję Bogu za pięćdziesiąt lat kapłaństwa, z wdzięcznością również wspominam dębnicką parafię św. Stanisława, z której niejako wyrosłem jako kapłan. Moje związki z tą parafią sięgają roku 1938, kiedy to obaj z ojcem przeprowadziliśmy się z Wadowic do Krakowa i zamieszkaliśmy w domu przy ul. Tynieckiej 10. Spędziłem tam prawie sześć lat, aż do momentu, gdy Książę Adam Kardynał Sapiecha zgromadził kleryków w swoim pałacu arcybiskupim. W ciągu tego czasu wiele dokonało się w moim życiu. (…) Wszystko to kształtowało mnie wewnętrznie. A Opatrzność Boża pozwoliła mi właśnie tam, na Dębnikach, spotkać ludzi, którzy przez swoja wiarę i postawę nadali właściwe kierunki temu rozwojowi”.
Te słowa napisał Ojciec Święty Jan Paweł II do ks. Tadeusza Szaniawskiego, ówczesnego proboszcza naszej parafii. Kiedy żył, zawsze o nas pamiętał. Wypada, abyśmy i my o nim pamiętali i przekazali tę pamięć przyszłym pokoleniom. Dlatego też tych, którzy chcieliby się do tego przyczynić, zapraszamy na mszę świętą w środę 19 października o godz. 18. Będziemy studiować myśl Jana Pawła II, pielgrzymować do miejsc z nim związanych. Będziemy też spotykać się żyjącymi jeszcze świadkami, a także podejmować różne inicjatywy upamiętniające naszego Wielkiego Parafianina. Osoby, które chciałyby się zaangażować, a nie mogą przyjść w najbliższą środę prosimy o bezpośredni kontakt z ks. Tomaszem Łachem.
10. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na rzecz naszej świątyni. Bóg zapłać.

Ostatnio pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej:
Śp. Roberta Dutka l. 57
Śp. Józefa (f) Gosiewska l. 88
Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie.

Kalendarz liturgiczny tygodnia
– poniedziałek, 17 października – Święty Ignacy Antiocheński (I/II w.), po Świętym Piotrze biskup Antiochii, męczennik za wiarę;
– wtorek, 18 października – Święty Łukasz, współpracownik Świętego Pawła, autor Ewangelii i Dziejów Apostolskich, patron służby zdrowia;
– czwartek, 20 października – Święty Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, wykładowca teologii i filozofii, człowiek wielkiego miłosierdzia wobec ubogich;
– sobota, 22 października – Święty Jan Paweł II (1920-2005), papież, wielki czciciel Matki Chrystusa.


Podziel się tym wpisem: