Wyniki wyszukiwania dla:

XXIII Niedziela Zwykła 10 września 2023

1. Od dziś (niedzieli) przeżywamy Tydzień Wychowania, módlmy się w intencji rodziców, dzieci, młodzieży i wychowawców oraz nauczycieli przez wstawiennictwo Jana Bosko – świętego wychowawcy młodzieży.
2. W tygodniu adoracja Najświętszego Sakramentu w naszym kościele, codziennie od 8.30 do 18.00. W czwartki adoracja jest do godz. 21.00.
3. W piątek 15 września, po wieczornej Mszy Świętej około godz. 19.00, mężczyźni z „Bractwa Jana Tyranowskiego” zapraszają, aby jak co miesiąc w kościele przy trumnie Jana Tyranowskiego, odmówić różaniec w intencjach: beatyfikacji tego Sługi Bożego.
4. , W sobotę, 16 września w naszej parafii będzie obchodzić jubileusz 60-lecia posługi organisty, Pana Mieczysława w naszym kościele. Serdecznie zapraszamy na mszę świętą dziękczynną za Jego posługę o godzinie 18.00.
5. Informujemy, że uroczystość odpustowa patrona naszej parafii – św. Stanisława Kostki – odbędzie się za dwa tygodnie – w niedzielę 17 września.
6. W przyszłą niedzielę, 17 września będziemy obchodzić Uroczystość odpustową ku czci patrona naszej parafii św. Stanisława Kostki. Tego dnia na mszy św. o 10.00 dokonamy poświęcenia nowego bocznego ołtarza św. Stanisława Kostki.
7. Do uroczystość odpustowej będziemy przygotowywać się poprzez modlitwę za wstawiennictwem patrona naszej parafii, którą będziemy zanosić na zakończenie codziennej adoracji o 17.40.
8. Dziękujemy za wszelkie ofiary i zapewniamy o codziennej pamięci modlitewnej.

Ostatnio pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej:
Śp., Michalinę Nowicką lat 80
Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie.

Kalendarz liturgiczny tygodnia
We wtorek, 12 września – Najświętszego Imienia Maryi
W środę, 13 września – Święty Jan Chryzostom biskup i doktor Kościoła;
W czwartek, 14 września – święto Podwyższenia Krzyża Świętego
W piątek, 15 września – wspomnienie NMP Bolesnej
W sobotę, 16 września – wspomnienie św. męczenników: Korneliusza, papieża i Cyryla, biskupa

 


Podziel się tym wpisem: