Wyniki wyszukiwania dla:

XXII Niedziela Zwykła 3 września 2023

1. Dziś po wieczornej mszy św. o 19.00, Grupa Biblijna „Żywe Słowo” zaprasza na projekcję filmu „Dowody na Wyjście z Egiptu”. Projekcja i dyskusja odbędą się w podziemiach Kościoła. Natomiast w każdy czwartek po wieczornej Mszy świętej grupa biblijna spotyka się w salce na plebanii. Gorąco polecamy i zapraszamy do uczestnictwa, szczególnie tych co chcą zacząć lub pogłębić swoją lekturę Biblii.
2. W tygodniu zapraszamy do prywatnej adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie w naszym kościele, codziennie od 8.30 do 18.00. W czwartki adoracja po Mszy świętej wieczornej do godz. 21.00. Ta wieczorna czwartkowa adoracja jest w intencji kapłanów. Wyrażamy wielką wdzięczność osobom, które podejmują się takiej inicjatywy modlitewnej i serdecznie zapraszamy do modlitwy.
3. Jutro 4 września, dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. Msza Święta w intencji dzieci i nauczycieli ze szkoły podstawowej nr 30 i 110 będzie sprawowana o godz. 9.00.
4. Także jutro, 4 września w poniedziałek, odbędzie się spotkanie Rady duszpasterskiej. Spotkanie będzie miało miejsce w salce w podziemiach kościoła po wieczornej mszy świętej o godzinie 19-tej.
5. We wtorek 5 września, po mszy wieczornej odbędzie się spotkanie grupy charytatywnej.
6. W niedzielę 10 września nasza parafia organizuje wyjazd do Markowej na Podkarpacie, gdzie tego dnia obędzie się beatyfikacja rodziny Ulmów. Wyjazd o godzinie 5.45 z przed kościoła na Dębnikach, ul. Pułaskiego 17. Zapisy w zakrystii.
7. 16 września, w sobotę w naszej parafii będzie obchodzić jubileusz 60-lecia posługi organisty, Pana Mieczysława w naszym kościele. Serdecznie zapraszamy na mszę świętą dziękczynną za Jego posługę o godzinie 18.00.
8. Informujemy, że uroczystość odpustowa patrona naszej parafii – św. Stanisława Kostki – odbędzie się za dwa tygodnie – w niedzielę 17 września. Tego dnia na mszy św. o 10.00 dokonamy poświęcenia nowego bocznego ołtarza św. Stanisława Kostki.
9. Serdecznie zapraszamy chłopców, którzy chcą służyć przy ołtarzu i czytać Słowo Boże, do dołączenia do grona Liturgicznej Służby. Prosimy o zgłaszanie się po Mszach św. w zakrystii u ks. Edwarda.
10. Dziękujemy za składane ofiary na rzecz naszej świątyni. Wszystkich zapewniamy o naszej pamięci w modlitwie i życzymy obfitości Bożych darów w rozpoczynającym się tygodniu nauki i pracy.
W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej:
Śp. Andrzeja Piotrowskiego l.82
Śp. Ryszarda Oleksego l. 77
Śp. Stanisława Papieża l. 58
Polecajmy zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Kalendarz liturgiczny tygodnia
W poniedziałek, 4 września- wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty, dziewicy i zakonnicy
W czwartek, 7 września – wspomnienie dowolne św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika
W piątek, 8 września – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny
W piątek, 9 września – wspomnienie dowolne bł. Anieli Salawy, dziewicy


Podziel się tym wpisem: