Wyniki wyszukiwania dla:

XXI Niedziela Zwykła 27 sierpnia 2023

1. Serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej witamy ks. Edwarda Lisowskiego i ks. Tomasza Pańczyszyna którzy przez naszego przełożonego zostali skierowani do pracy duszpasterskiej na krakowskie Dębniki. Życzymy im wielu łask Bożych, i opieki Wspomożycielki w kapłańskiej i salezjańskiej posłudze.
2. W piątek przypada 84. rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny na frontach i w obozach. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.
3. Dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. Msza Święta w intencji dzieci i nauczycieli ze szkoły podstawowej nr 30 i 110 będzie sprawowana o godz. 9.00, w poniedziałek 4 września
4. W piątek przypada I piątek miesiąca. W godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych. Spowiedź dla dzieci od godziny 16.00 a o 16.30 Msza Święta dla dzieci. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny.
5. W sobotę, 2 września z racji I soboty miesiąca Grupa modlitewna Ain Karim zaprasza na różaniec wynagradzający za grzechy, który będzie odmawiany po Mszy Świętej o godzinie 8.00 przy ołtarzu adoracji.
6. Od przyszłej niedzieli wracamy do zwykłego rozkładu niedzielnych Eucharystii. Nie będzie Mszy świętej o godzinie 20.00, będzie natomiast o godzinie 13.00.
7. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na potrzeby i inwestycje w naszej świątyni.
8. Także w przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Różańca po Mszy Świętej o 8.30
9. Grupa Biblijna „Żywe Słowo” zaprasza na projekcję filmu „Dowody na Wyjście z Egiptu”, który koncentruje się szukaniu dowodów archeologicznych Exodusu Izraela z Egiptu. A po projekcji – na dyskusję o tym: Czy Biblia mówi nam prawdę czy tylko przekazuje mit?, Co oznacza Wyjście z Egiptu dla nas chrześcijan dziś? Projekcja i dyskusja odbędą się w niedzielę 3 września o 19.00 w podziemiach Kościoła. Zapraszamy!
10. W niedzielę 10 września organizowana jest pielgrzymka do Markowej gdzie tego dnia obędzie się beatyfikacja rodziny Ulmów. Zapisy w zakrystii.
11. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na rzecz naszej świątyni. Życzmy Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym nowym tygodniu

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej:
Śp. Bożena Gawrzewska lat 84

Polecajmy zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Kalendarz liturgiczny
W poniedziałek, 28 sierpnia – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora k-ła
We wtorek, 29 sierpnia – męczeństwo Św. Jana Chrzciciela, wspomnienie obowiązkowe
W piątek, 1 września – wspomnienie Bł. Bronisławy, dziewicy


Podziel się tym wpisem: