Wyniki wyszukiwania dla:

XX Niedziela Zwykła 14 sierpnia 2022

1. W podziemiach naszego kościoła do 21 sierpnia będzie można oglądać wystawę filatelistyczną z okazji 20 rocznicy ostatniego pobytu Jana Pawła II w Krakowie. Jest ona czynna w dni powszednie od 17.00 do 19.00 a w dni świąteczne po każdej Mszy Świętej. W czasie trwania wystawy można nabyć pamiątkowe znaczki i kartki pocztowe. Salezjanie i Komitet organizacyjny serdecznie zapraszają.
2. Jutro w poniedziałek, 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Podczas każdej Eucharystii będziemy święcić kwiaty i zioła.
W tym dniu przypada rocznica Bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą. Zachęcamy do modlitwy w intencjach Ojczyzny i Kościoła za wstawiennictwem NMP Wniebowziętej.
3. Także jutro 15 sierpnia, po wieczornej Mszy Świętej, około godz. 19.00, mężczyźni z „Bractwa Jana Tyranowskiego” zapraszają, aby jak co miesiąc w kościele przy trumnie Jana Tyranowskiego, odmówić różaniec w intencjach: beatyfikacji tego Sługi Bożego.
4. Zachęcamy również, by pogłębiać swoją wiarę, czytając katolickie czasopisma, które są dostępne z tyłu kościoła.
5. Miło jest nam poinformować, że nasz organista Pan Mieczysław Tuleja w środę 17 sierpnia zostanie uhonorowany nagrodą Mir. Jest to doroczna nagroda salezjańska przyznawana osobom szczególnie zasłużonym dla działalności salezjańskiej. Pan Mieczysław rozpoczął końcem lipca tego roku 60 –ty rok posługi organisty w naszym kościele. Uroczystości jubileuszowe będziemy obchodzić w lipcu przyszłego roku. Dziękujemy za jego posługę i zapewniamy o modlitwie.
6. Dziękujemy z serca za wszelkie składane ofiary na tacę i do skarbon.
7. Na czas świętowania Dnia Pańskiego i wypoczynku oraz pogłębienia wiary przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej:
Śp. Marka Bartosińskiego l. 75
Śp. Emila Golenia l. 86
Śp. Stanisława Korzeniowskiego l. 77
Śp. Elżbietę Wójciak l. 101
Polecajmy zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek….

Kalendarz liturgiczny
W środę, 17 sierpnia – wspomnienie Św. Jacka, kapłana
W sobotę, 20 sierpnia – wspomnienie Św. Bernarda, opata i doktora kościoła

 


Podziel się tym wpisem: