Wyniki wyszukiwania dla:

XVIII Niedziela Zwykła 31 lipca 2022

1. Od jutra miesiąc sierpień. W tym szczególnym miesiącu ważnych Rocznic Patriotycznych i Świąt Maryjnych – wszystkich ludzi dobrej woli zachęcamy do zachowania abstynencji od alkoholu, jako dobrowolnego daru, którego źródłem jest miłość Boga i bliźniego, a także odpowiedzialność za przyszłość polskiego narodu.

2. Jutro, 1 sierpnia, przypada 78. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, będziemy polecać w modlitwie miłosiernemu Bogu.

3. Wtorek, 2 sierpnia, to dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Odpust można zyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Do warunków uzyskania takiego odpustu należą: nawiedzenie jakiejkolwiek parafialnej świątyni, odmówienie przynajmniej modlitwy – Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświecającej, Komunia Święta, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz brak przywiązania do grzechu.

4. W czwartek, 4 sierpnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów. To także pierwszy czwartek miesiąca – dzień szczególnej modlitwy za kapłanów oraz modlitwy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

5. Najbliższy piątek, 5 sierpnia, to pierwszy piątek miesiąca. Spowiadamy na każdej Mszy Świętej. Mszy świętej dla dzieci o godzinie 16.30 nie będzie.

6. W sobotę, 6 sierpnia – święto Przemienienia Pańskiego. Z racji I soboty miesiąca – Grupa modlitewna Ain Karim zaprasza na różaniec wynagradzający za grzechy, który będzie odmawiany po Mszy Świętej o godzinie 8.00 przy ołtarzu adoracji.

7. Dziękujemy za Waszą obecność, modlitwę i składane ofiary. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia i prosimy niech nas umacnia i prowadzi Boże błogosławieństwo.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:
Śp. Stanisława Macha l. 80.
Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłego Stanisława, zmarłych z naszych rodzin i wspólnoty parafialnej prosząc: Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.
Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Kalendarz liturgiczny:
W poniedziałek, 1 sierpnia – Święty Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, założyciel wspólnoty redemptorystów;
W czwartek, 4 sierpnia – Święty Jan Maria Vianney (1786-1859), prezbiter, patron proboszczów.

 


Podziel się tym wpisem: