Wyniki wyszukiwania dla:

XVI Niedziela Zwykła 23 lipca 2023

1. Niech na drogach wakacyjnego odpoczynku nie zabraknie troski o życie duchowe, o osobistą modlitwę, nawiedzenie świątyń i udział we Mszy Świętej niedzielnej.
2. We wtorek, przypada wspomnienie Świętego Krzysztofa, który zginął śmiercią męczeńską w III wieku. We wspólnocie Kościoła odbiera cześć jako patron kierowców, podróżujących oraz orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Będziemy modlić się za wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i odpowiedzialność na drodze. Po każdej Mszy Świętej będzie błogosławieństwo pojazdów i kierowców.
3. W środę, 26 lipca, w liturgii będziemy wspominali Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Pismo Święte nie przekazuje o nich żadnych informacji. Tradycja Kościoła wraz z kultem Maryi czci także Rodziców Matki Chrystusa. Będziemy modlić się za naszych dziadków i babcie, aby doświadczali bliskości Boga oraz szacunku i miłości ze strony najbliższych.
4. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w parafii przedstawicielkę stowarzyszenia Open Doors Polska, które pomaga prześladowanym chrześcijanom. Podzieli się z nami ich trudną sytuacją w różnych częściach świata, gdzie sama przebywała. Zachęcamy, aby po jej świadectwie zabrać do domu darmowe magazyny Open Doors, aby dowiedzieć się jak można wesprzeć cierpiących chrześcijan.
5. Dziękujemy z serca za Waszą obecność, modlitwę i składane ofiary. Niech wszystkich nas umacnia i prowadzi Boże błogosławieństwo. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej:
Śp. Henryk Jakóbik, lat 85
Polecajmy zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Kalendarz liturgiczny
We wtorek, 25 lipca – Święty Jakub Apostoł, nazywany Większym lub Starszym, brat Świętego Jana, pierwszy męczennik z grona Dwunastu;
We wtorek, 25 lipca – Święty Krzysztof (III w.), męczennik, patron kierowców i podróżujących;
W środę, 26 lipca wspomnienie Św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny
W sobotę, 29 lipca – wspomnienie Św. Marty, Marii i Łazarza święte rodzeństwo z Betanii, o których Święty Jan w Ewangelii mówi, że Pan Jezus ich kochał, był z nimi zaprzyjaźniony.


Podziel się tym wpisem: