Wyniki wyszukiwania dla:

XIX Niedziela Zwykła 13 sierpnia 2023

1. Starsza, samotna pani poszukuje odpłatnej opiekunki do pomocy w codziennych obowiązkach. Szczegółowe informacje dostępne w gablotce w kruchcie kościoła.
2. We wtorek, 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Podczas każdej Eucharystii będziemy święcić kwiaty i zioła.
W tym dniu przypada rocznica Bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą. Zachęcamy do modlitwy w intencjach Ojczyzny i Kościoła za wstawiennictwem NMP Wniebowziętej.
3. Także we wtorek15 sierpnia, po wieczornej Mszy Świętej, około godz. 19.00, mężczyźni z „Bractwa Jana Tyranowskiego” zapraszają, aby przy trumnie Jana Tyranowskiego, odmówić różaniec w intencjach: beatyfikacji tego Sługi Bożego.
4. Zachęcamy również, by pogłębiać swoją wiarę, czytając katolickie czasopisma, które są dostępne z tyłu kościoła.
5. Miło jest nam poinformować, że nasz organista Pan Mieczysław Tuleja rozpoczął końcem lipca tego roku 60 –ty rok posługi organisty w naszym kościele. Uroczystości jubileuszowe będziemy obchodzić 16 września. Dziękujemy za jego posługę i zapewniamy o modlitwie.
6. 10 września w Markowej obędzie się beatyfikacja rodziny Ulmów, w tym dniu z naszej parafii organizowana jest pielgrzymka na tą uroczystość. Szczegółowe informacje będą podane w najbliższym czasie. Można już się zapisywać się w zakrystii.
7. Dziękujemy z serca za wszelkie składane ofiary na tacę i do skarbon.
8. Na czas świętowania Dnia Pańskiego i wypoczynku oraz pogłębienia wiary przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Kalendarz liturgiczny
W poniedziałek, 14 sierpnia – wspomnienie św. Maksymiliana Kolbe, kapłan, męczennika
We wtorek, 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia NMP
W czwartek, 17 sierpnia – wspomnienie Św. Jacka, kapłana

 


Podziel się tym wpisem: