Wyniki wyszukiwania dla:

XII Niedziela Zwykła 19 czerwca 2022

1. Przeżywamy oktawę Bożego Ciała, dlatego też zachęcamy do udziału w procesji eucharystycznej wokół naszego kościoła. Dziś ta procesja będzie o 17.30. Zachęcajmy dzieci i młodzież do pobożności eucharystycznej.
2. Zakończenie oktawy Bożego Ciała w czwartek, 23 czerwca w kaplicy M.B. Wspomożenia Wiernych przy ulicy Tynieckiej 39 na Łosiówce, o godzinie 17.00.
3. Dziś od godziny 8.00 do 19.30 można obejrzeć wystawę ikon, malarstwa sztalugowego, która jest owocem warsztatów artystycznych prowadzonych przy naszym kościele przez księży Kruczków.
4. Zapraszamy do prywatnej adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie w tygodniu od 8.30 do 18.00. Dodatkowo w czwartek adoracja w intencji kapłanów po Mszy wieczornej do godz. 21.00. W czasie wakacji nie będzie wieczornej czwartkowej adoracji.
5. Dziś, jak w każdą III niedzielę miesiąca, można złożyć ofiarę na potrzebujących objętych pomocą naszej grupy charytatywnej. Datki na ten cel prosimy wrzucać do skarbonki św. Antoniego.
6. Spotkanie Rady Duszpasterskiej w środę 22 czerwca po Mszy św. o 18.00.
7. W piątek 24 czerwca, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Tego dnia swoje imieniny obchodzi ks. Jan Kucharczyk i ks. Jan Cienkosz. Otoczmy ich darem modlitwy.
8. Informujemy, że ks. Karol Nadratowski od sierpnia tego roku, decyzją księdza Prowincjała, zostanie skierowany na nową placówkę. W przyszłą niedzielę, 26 czerwca o 11.30 będzie sprawować Mszę Świętą dziękczynną za posługę w naszej dębnickiej parafii. Otoczmy go dziękczynną modlitwą.
9. W niedzielę 26.czerwca harcerze Szczepu ZHP „Zielone Słońce” (działającego przy Ośrodku dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących przy ul. Tynieckiej 6) będą zbierali do puszek datki na sfinansowanie wyjazdu na obóz harcerski nad morzem dla najuboższych harcerzy z Ośrodka.
10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
11. Dziękuję wszystkim osobom, które wspierają naszą parafię. Bóg zapłać.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej:
Śp. Marię Baran, 86 lat
Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Kalendarz liturgiczny
We wtorek, 21 czerwca – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
W czwartek, 23 czerwca – wspomnienie św. Józefa Cafasso, kapłana
W czwartek, 24 czerwca – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa


Podziel się tym wpisem: