Wyniki wyszukiwania dla:

X Niedziela Zwykła 11 czerwca 2023

1. Przeżywamy oktawę Bożego Ciała, dlatego też zachęcamy do udziału w procesji eucharystycznej wokół naszego kościoła. Dziś ta procesja będzie o 17.30. Zapraszamy do włączenia się dorosłych w posługę niesienia baldachimu, sztandarów, zaś dzieci do sypania kwiatów. Zachęcajmy dzieci i młodzież do pobożności eucharystycznej.
2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, które odprawiamy przez cały czerwiec o 17.30. W oktawie Bożego Ciała litanię śpiewamy podczas procesji eucharystycznej.
3. Zakończenie oktawy Bożego Ciała w czwartek, 15 czerwca w kaplicy M.B. Wspomożenia Wiernych przy ulicy Tynieckiej 39 na Łosiówce, o godzinie 18.00.
4. Także w czwartek 15 czerwca po wieczornej Mszy Świętej, około godz. 18.40, mężczyźni z „Bractwa Jana Tyranowskiego” zapraszają, aby jak co miesiąc, w kościele przy trumnie Jana Tyranowskiego, odmówić różaniec w intencjach: beatyfikacji tego Sługi Bożego.
5. W piątek 16 czerwca, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
6. Dnia 17 czerwca w sobotę organizowana jest jednodniowa pielgrzymka autokarowa do Piekar Śląskich. Wyjazd z przed kościoła o godzinie 7.00. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w zakrystii po każdej Mszy Świętej.
7. Za tydzień w poniedziałek 19 czerwca po mszy świętej wieczornej odbędzie się spotkanie Rady Duszpasterskiej. Spotkanie będzie miało miejsce w podziemiach kościoła. Serdecznie zapraszam.
8. Dziś po mszy świętej harcerze Szczepu ZHP „Zielone Słońce” (działającego przy Ośrodku dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących przy ul. Tynieckiej 6) będą zbierali do puszek datki na sfinansowanie wyjazdu na obóz harcerski dla najuboższych harcerzy z Ośrodka.
9. Dziękujemy za złożone ofiary. Wszystkich Was tu obecnych oraz Wasze Rodziny zawierzamy Sercu Bożemu.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej:
Śp. Krystynę Noga, lat 92
Sp. Janina Zaleszczuk lat 78
Śp. Władysławę Drużkawiecką lat 88
Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Kalendarz liturgiczny
We wtorek, 13 czerwca – wspomnienie Św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora kościoła
W środę, wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
W piątek, 16 czerwca – uroczystość Najświętszego Serca Pan Jezusa
W sobotę, 17 czerwca – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny
Wspomnienie Św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika

 


Podziel się tym wpisem: