Wyniki wyszukiwania dla:

Wniebowstąpienie Pańskie 12 maja 2024

1. Po Mszy Świętej zachęcamy do krótkiej w milczeniu osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.
2. Nabożeństwa majowe w naszym kościele o godz. 17.40, w tygodniu przy ołtarzu adoracji a w niedziele przy głównym ołtarzu. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach.
3. Od jutra (do poniedziałku) podczas nabożeństwa majowego poprzez modlitwę będziemy przygotowywać się do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.
4. Zapraszamy do naszego kościoła na czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, które poprowadzi grupa modlitewna Ain Karim 18 maja w sobotę od 20.00 do 23.00. To czuwanie połączone będzie z modlitwą wstawienniczą.
5. W środę 15 maja po wieczornej Mszy Świętej, około godz. 18.40, mężczyźni z „Bractwa Jana Tyranowskiego” zapraszają, aby przy trumnie Jana Tyranowskiego, odmówić różaniec w intencjach: beatyfikacji tego Sługi Bożego.
6. Od środy do 23 maja, podczas nabożeństw majowych odprawiamy nowennę przed Uroczystością NMP Wspomożenia Wiernych.
7. W czwartek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności naszym małym wspólnotom oraz całej ojczyźnie.
8. W sobotę, 18 maja, przypada 104. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. To kolejna okazja, aby odkrywać na nowo słowa naszego parafianina, Wielkiego Rodaka, On całe życie zawierzył Bogu przez ręce Maryi. Niech jego wstawiennictwo oraz orędownictwo Najświętszej Maryi Panny wyprasza nam Bożą pomoc w naszym codziennym życiu. Będziemy o nią prosić podczas nabożeństwa majowego.
9. Także w sobotę 18 maja o godzinie 11.00, 4 salezjanów w naszym kościele przyjmie święcenia diakonatu. W tym dniu adoracja Najświętszego Sakramentu będzie po zakończonych uroczystościach.
10. Dziękujemy za składane ofiary. Zapewniamy Was o naszej pamięci w modlitwie.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej:
Śp. Lesława Suder l. 68
Polećmy zmarłego i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu.
Wieczny odpoczynek…

Kalendarz liturgiczny”
W poniedziałek, 13 maja – wspomnienie NMP z Fatimy
W poniedziałek, 13 maja – wspomnienie Marii Dominiki Mazzarello- współzałożycielki sióstr salezjanek
We wtorek, 14 maja – święto Św. Macieja Apostoła
We Środę, 15 maja – wspomnienie bł. Zofii Czeskiej, zakonnicy
W czwartek, 16 maja – święto Św. Andrzeja Boboli, męczennika


Podziel się tym wpisem: