Wyniki wyszukiwania dla:

VIII Niedziela zwykła 27 lutego 2022

1. Zachęcamy, aby w naszych rodzinach modlić się o pokój na Ukrainie i o opamiętanie dla Rosjan, aby zaniechali bratobójczej wojny. W intencji pokoju będziemy przed Najświętszym Sakramentem odmawiać różaniec od poniedziałku do soboty o 17.30. Natomiast dziś po każdej Mszy Świętej odśpiewamy suplikacje. Także dziś jak i w Środę Popielcową przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiarę na pomoc dotkniętym wojną w Ukrainie.
2. We wtorek 1 marca po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie grupy charytatywnej.
3. W najbliższą środę – Środa Popielcowa – rozpoczniemy okres Wielkiego Postu, czyli czas 40-dniowego przygotowania paschalnego, a zarazem okres pokuty w Kościele. Msze święte w Środę Popielcową, połączone z posypaniem głów popiołem na znak podjęcia pokuty za grzechy, celebrowane będą w naszym kościele o godzinie 7.00; 8.00; 16.30; 18.00; 20.00. Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego – obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz post ilościowy.
4. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej. Droga Krzyżowa w naszym kościele odprawiana będzie w każdy piątek Wielkiego Postu bezpośrednio po Mszy świętej o godzinie 8.00 i 18.00, a dla dzieci o 16.30. Gorzkie żale z kazaniami pasyjnymi w każdą niedzielę o 17.15.
5. W piątek, 4 marca w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych. Spowiedź dla dzieci od godziny 16.00, a o godz. 16.30 Doga Krzyżowa dla dzieci. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty.
6. W sobotę 5 marca z racji I soboty miesiąca Grupa modlitewna Ain Karim zaprasza na różaniec wynagradzający za grzechy, który będzie odmawiany po Mszy Świętej o godzinie 8.00 przy ołtarzu adoracji.
7. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę 6 marca po Mszy Świętej o godz. 8.30.
8. Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 30 im. Kazimierza Pułaskiego ogłasza nabór do oddziału przedszkolnego oraz dwóch klas pierwszych: językowej i programistycznej. Zapraszają na dzień otwarty w sobotę 05.03.2022r. w godzinach 10/00-12/00.
9. Zachęcamy do wielkopostnych postanowień i czynów miłosierdzia. Przypominamy, że wierny, który odprawia pobożnie Drogę Krzyżową, może uzyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.
10. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na rzecz naszej świątyni. Bóg zapłać.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej:
śp. Stanisława Nowaka l. 80
śp. Zofię Balbinę Styczeń l. 88
Polecajmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

W tym tygodniu patronuje nam:
– sobota, 4 marca – Święty Kazimierz (1458-1483), królewicz, wielki czciciel Maryi.


Podziel się tym wpisem: