Wyniki wyszukiwania dla:

VII NIEDZIELA ZWYKŁA 19 lutego 2023

1. W najbliższą środę – Środa Popielcowa – rozpoczniemy okres Wielkiego Postu, czyli czas 40-dniowego przygotowania paschalnego, a zarazem okres pokuty w Kościele. Msze święte w Środę Popielcową, połączone z posypaniem głów popiołem na znak podjęcia pokuty za grzechy, celebrowane będą w naszym kościele o godzinie 7.00; 8.00; 16.30; 18.00; 20.00. Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego – obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz post ilościowy.
2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej. Droga Krzyżowa w naszym kościele odprawiana będzie w każdy piątek Wielkiego Postu bezpośrednio po Mszy świętej o godzinie 8.00 i 18.00, a dla dzieci o 16.30. Gorzkie żale z kazaniami pasyjnymi w każdą niedzielę o 17.15
3. Dziś można złożyć ofiarę na potrzebujących objętych opieką naszej grupy charytatywnej a w szczególności prosimy o wsparcie w dofinansowaniu do wyjazdu na Zieloną szkołę dla potrzebujących dzieci ze szkoły podstawowej nr 30. Ofiary prosimy składać do skarbonki świętego Antoniego przy wyjściu z kościoła. Bóg zapłać ofiarodawcom za wsparcie.
4. Bractwo Jana Tyranowskiego zaprasza mężczyzn w najbliższy czwartek 23 lutego na spotkanie w ramach „Męskich Czwartych Czwartków Miesiąca”. Rozpoczynamy wieczorną mszą św. o 18:00, a po niej konferencja na temat „Dorastające dzieci odchodzące od wiary i Kościoła”, i dyskusja uczestników. Przypominamy, że te spotkania dla mężczyzn mają na celu wzmocnienie ich duchowości, stworzenie płaszczyzny do wymiany doświadczeń na tematy wiary, życia oraz rodziny. Zapraszamy wszystkich mężczyzn do uczestnictwa.
5. Również Bractwo Jana Tyranowskiego zaprasza mężczyzn na krótki, weekendowy wyjazd rekolekcyjny w dniach 10-12 marca do Szczyrku. Gwarantują duchowe wzmocnienie, męskie dyskusje i naładowanie akumulatorów w salezjańskim ośrodku. Ze względu na rezerwację miejsc, prosimy zainteresowanych o szybkie decyzje. W zakrystii oraz na stronie internetowej i Facebooku parafii można uzyskać kontakt do organizatorów, aby się zapisać i otrzymać więcej szczegółów.
6. Dyrekcja Samorządowego Przedszkola nr 67 przy ulicy Skwerowej 3 i przy ul. Praskiej 52 zaprasza rodziców do zapisywania swoich dzieci oraz na zorganizowany dzień otwarty połączony z promocją przedszkola: 21. lutego na ul. Skwerową 3 i 23. lutego na ul. Praską 52 w godzinach 16:30-18:00. Więcej informacji na plakatach i ulotkach z tyłu kościoła.
7. Zachęcamy do wielkopostnych postanowień i czynów miłosierdzia. Przypominamy, że wierny, który odprawia pobożnie Drogę Krzyżową, może uzyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.
8. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na rzecz naszej świątyni. Bóg zapłać.

W tym tygodniu patronuje nam:
– czwartek, 23 lutego – Święty Polikarp (I/II w.), uczeń Świętego Jana, biskup Smyrny, męczennik za wiarę.


Podziel się tym wpisem: