Wyniki wyszukiwania dla:

VI Niedziela Wielkanocna 22 maja 2022

1. Jutro, w poniedziałek, początek Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez trzy kolejne dni będziemy prosili o obfite plony, błogosławieństwo Boże i szacunek dla pracujących na roli, a także o to, aby nigdzie na świecie nie brakowało ludziom podstawowych środków do życia.
2. Nabożeństwo majowe w naszym kościele codziennie o godz. 17.30 Zapraszamy, aby śpiewem Litanii Loretańskiej wypraszać opiekę Matki Zbawiciela.
3. W poniedziałek i wtorek w związku z próbami przed uroczystością I Komunii świętej, adoracja Najświętszego Sakramentu będzie do godziny 16.00
4. We wtorek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych, Głównej Patronki Zgromadzenia Salezjańskiego.
5. W sobotę 28 maja będziemy przeżywać w naszej parafii uroczystość I Komunii świętej. Dzieci tego dnia przystąpią do Komunii świętej o 11.00. W tym dniu nie będzie całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.
6. Od 28 maja do 04 czerwca przy naszej Parafii będzie można obejrzeć wystawę plenerową, która opowiada o życiu i działalności Heleny Kmieć, wolontariuszki misyjnej która została zamordowana w Boliwii. W najbliższą niedzielę na wszystkich mszach będziemy gości przedstawicielkę Fundacji ,która powie świadectwo i przybliży nam postać tej wyjątkowej misjonarki. Po Mszach świętych na przygotowanym kiermaszu będzie można nabyć publikacje o śp. Helenie oraz liczne pamiątki z misji, które stanowią cegiełkę na program stypendialny dla najbardziej potrzebujących dzieci w Boliwii, Zambii i Meksyku.
7. W niedzielę 5 czerwca w naszej parafii zagości Ikona Świętej Rodziny. Już dzisiaj serdecznie zachęcamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy. Szczegółowy plan peregrynacji pojawi się w przyszłą niedzielę. Przygotowując się do peregrynacji ikony Świętej Rodziny w przyszłą niedzielę w czasie każdej Mszy Świętej małżonkowie odnowią przyrzeczenia małżeńskie.
8. W nawiązaniu do peregrynacji Ikony Świętej Rodziny w naszej diecezji, zachęcamy do nabycia z dużą zniżką pięknego albumu pt. „Święta Rodzina”. Album jest autorstwa papieskiego fotografika i zarazem naszego Parafianina pana Adama Bujaka. Tekst do albumu napisał wybitny biblista ksiądz Profesor Waldemar Chrostowski. Album „Święta Rodzina” polecamy szczególnie jako pamiątka dla Rodzin, na Jubileusze Małżeńskie i Kapłańskie i jako pamiątki peregrynacji Ikony Świętej Rodziny. Album jest do nabycia w zakrystii po Mszach Świętych w promocyjnej cenie.
9. Dziękujemy z serca za Waszą obecność, modlitwę i składane ofiary.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej:
Śp. Andrzeja Lecha Pakułę l. 61
Polecajmy zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Kalendarz liturgiczny
We wtorek, 24 maja –uroczystość NMP Wspomożycielki Wiernych
W czwartek, 26 maja – wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana


Podziel się tym wpisem: