Wyniki wyszukiwania dla:

VI Niedziela Wielkanocna 14 maja 2023

1. Nabożeństwa majowe w naszym kościele o godz. 17.30, w tygodniu przy ołtarzu adoracji a w niedziele przy głównym ołtarzu. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach.
2. Jurto 15 maja po wieczornej Mszy Świętej, około godz. 18.40, mężczyźni z „Bractwa Jana Tyranowskiego” zapraszają, aby jak co miesiąc, w kościele przy trumnie Jana Tyranowskiego, odmówić różaniec w intencjach: beatyfikacji tego Sługi Bożego.
3. Od jutra – 15 maja, do 23 maja, podczas nabożeństw majowych odprawiamy nowennę przed Uroczystością NMP Wspomożenia Wiernych.
4. We wtorek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności naszym małym wspólnotom oraz całej ojczyźnie.
5. W czwartek, 18 maja, przypada 103. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. To kolejna okazja, aby odkrywać na nowo słowa naszego parafianina, Wielkiego Rodaka, On całe życie zawierzył Bogu przez ręce Maryi. Niech jego wstawiennictwo oraz orędownictwo Najświętszej Maryi Panny wyprasza nam Bożą pomoc w naszym codziennym życiu. Będziemy o nią prosić podczas nabożeństwa majowego.
6. W sobotę 20 maja o godzinie 11.00, 4 salezjanów w naszym kościele przyjmie święcenia diakonatu. W tym dniu nie będzie całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.
7. Dnia 17 czerwca w sobotę organizowana jest jednodniowa pielgrzymka autokarowa do Piekar Śląskich. Zapisy w zakrystii po każdej Mszy Świętej.
8. Salezjanie ze „Salrtomu” na Dębnikach z ul. Różanej 5, dysponują jeszcze wolnymi miejscami na kolonie do Brennej i Kołobrzegu a także na obozy żeglarskie na Mazurach. Zapraszamy dzieci i młodzież do spędzenia wakacyjnego czasu. Więcej informacji na plakatach i ulotkach.
9. W tym tygodniu w naszym kościele rozpoczną się prace przy budowie nowego, bocznego ołtarza. Projekt ołtarza można zobaczyć w skali 1 do 10, który jest wystawiony z przodu kościoła.
10. Dziękujemy za składane ofiary. Zapewniamy Was o naszej pamięci w modlitwie.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej:
Śp. Jerzy Gałuszka l. 69
Śp. Antonina Janus l. 84
Polećmy zmarłych i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu.
Wieczny odpoczynek…


Podziel się tym wpisem: