Wyniki wyszukiwania dla:

V Niedziela Wielkiego Postu 3 kwietnia 2022

1. Dziś i w następną niedziele po każdej Mszy świętej będziemy zbierać ofiary na kwiaty i dekoracje do Ciemnicy i Bożego Grobu. Ofiary można składać do skarbonki przy wyjściu z kościoła.
2. Przy skarbonce św. Antoniego można nabyć baranki wielkanocne Caritas. Dochód ze sprzedaży baranków wspiera dzieła Caritas oraz potrzebujących objętych opieką naszej grupy charytatywnej. Datki na baranki prosimy wrzucać do skarbonki św. Antoniego.
3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej: na Drogę Krzyżową w piątki i Gorzkie żale z kazaniami pasyjnymi.
4. W środę 6 kwietnia będziemy w naszej świątyni gościć Biskupa pomocniczego naszej Archidiecezji, ks. bp. Damiana Muskusa. Przybędzie do nas w ramach modlitw w tzw. kościołach stacyjnych i odprawi Mszę Św. o godz. 18.00.
5. W piątek 8 kwietnia, o godzinie 17.00 z Łagiewnik przez Telewizję Polską program 3, będzie transmitowana Msza Święta, która będzie odprawiana przez naszych duszpasterzy. Zapraszamy do Sanktuarium Łagiewnickiego lub do oglądania w telewizji.
6. Wspólnota MAMRE zaprasza w najbliższą sobotę, 9 kwietnia do naszego kościoła na spotkanie ewangelizacyjne. Po Mszy Świętej o 18.00 będzie kerygmat oraz uwielbienie i modlitwa wstawiennicza o uzdrowienie.
7. Przyszła niedziela 10 kwietnia, obchodzona jako Niedziela Palmowa Męki Pańskiej, wprowadzi nas w tegoroczne obchody Wielkiego Tygodnia. Na każdej Mszy Świętej poświęcimy gałązki palmowe oraz wysłuchamy opisu Męki Pańskiej.
8. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 10.00, Siostra Łucja i Pani Monika katechetka, organizują wraz z młodzieżą należącą do szkolnego koła Caritas loterię i kiermasz świąteczny z którego dochód przeznaczą na leczenie małego Dawida i dla dzieci z Ukrainy. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.
9. Wspólnota Katolicka Przymierze Miłosierdzia zaprasza na rekolekcje, które odbędą się 10 kwietnia w niedzielę w Domu Apostołów w Krakowie. Skierowane są dla osób powyżej 35 roku życia.
10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
11. Dziękuję za wszelkie ofiary składane na rzecz naszej świątyni.
Po każdej Mszy Świętej odśpiewany suplikacje, proszą Boga aby oddalił od nas wojnę a od poniedziałku do soboty o 17.30 odmawiamy różaniec w intencji pokoju na Ukrainie.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej:
Śp. Zofię Marczkiewicz, lat 92
Śp. Elżbietę Czajkowską, lat 50
Dotarła do nas w piątek smutna wiadomość z Oświęcimia o śmierci ks. Tadeusza Augustyna, który w wieku 52 lat zmarł. W latach 2008-2014 pracował w naszej parafii. Pogrzeb odbędzie się w środę, 6 kwietnia w Przemyślu w rodzinnej parafii ks. Tadeusza
Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 


Podziel się tym wpisem: