Wyniki wyszukiwania dla:

V Niedziela Wielkiego Postu 26 marca 2023

1. Rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne, – niech Słowo Boże, które pada na glebę naszego serca wyda owoce w codziennym życiu. Rekolekcje prowadzi Ks. Marek Kaczmarczyk – salezjanin, którego zapewniamy o modlitwie, by światło Ducha Świętego towarzyszyło mu w Jego posłudze. Program rekolekcji jest wywieszony w gablocie przed kościołem jak również na stronie internetowej. Program jest też wydrukowany i można go zabrać ze stolika przy wyjściu z kościoła. Rekolekcje trwają do środy. Bardzo prosimy o skorzystaniu z tego czasu łaski.
2. W czasie rekolekcji zapraszamy na Adorację Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą będziemy rozpoczynać od godziny 11.00. W te dni będziemy też odmawiać o godzinie 15.00 koronkę do Bożego Miłosierdzia a o 17.30. różańce.
3. We Wtorek zapraszamy na drogę krzyżową ulicami Dębnik. Droga krzyżowa rozpocznie się po Mszy Świętej o 18-tej i przejdzie ulicami: Pułaskiego, Barska, Madalińskiego, Rynek Dębnicki, Bałuckiego, Konfederacka.
4. W środę 29 marca będziemy w naszej świątyni gościć, Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza. Przybędzie do nas w ramach modlitw w tzw. kościołach stacyjnych i odprawi Mszę Św. o godz. 18.00. Po Mszy Świętej będzie adoracja w milczeniu do godziny 21.00
5. Dziś i w kolejne dwie niedziele po każdej Mszy świętej będziemy zbierać ofiary na kwiaty i dekoracje do Ciemnicy i Bożego Grobu. Ofiary można składać do skarbonki przy wyjściu z kościoła.
6. Przy skarbonce św. Antoniego można nabyć baranki wielkanocne Caritas. Dochód ze sprzedaży baranków wspiera dzieła Caritas oraz potrzebujących objętych opieką naszej grupy charytatywnej. Datki na baranki prosimy wrzucać do skarbonki św. Antoniego.
7. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej: na Drogę Krzyżową w piątki i Gorzkie żale z kazaniami pasyjnymi
8. W piątek, 31 marca w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych których odwiedzamy w I piątki miesiąca. Gdyby inni chorzy życzyli sobie przed świętami przystąpić do spowiedzi i przyjąć komunię świętą to bardzo prosimy do czwartku zgłosić to do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
9. W sobotę 1 kwietnia z racji I soboty miesiąca Grupa modlitewna Ain Karim zaprasza na różaniec wynagradzający za grzechy, który będzie odmawiany po Mszy Świętej o godzinie 8.00 przy ołtarzu adoracji.
10. Przyszła niedziela 2 kwietnia, obchodzona jako Niedziela Palmowa Męki Pańskiej, wprowadzi nas w tegoroczne obchody Wielkiego Tygodnia. Na każdej Mszy Świętej poświęcimy gałązki palmowe oraz wysłuchamy opisu Męki Pańskiej.
11. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę 2 kwietnia po Mszy Świętej o godz. 8.30. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na inwestycje w naszym kościele.
12. W niedzielę 2 kwietnia organizowany jest „Biały Marsz” ulicami Krakowa, aby wyrazić sprzeciw wobec ataków na dobre imię i świętość św. Jana Pawła II. Marsz wyruszy o 13.30 z Błoń Krakowskich a o 15.00 będzie uroczysta msza święta w Bazylice Mariackiej. Natomiast o 20.00 tego dnia rozpocznie się czuwanie pod oknem Papieskim na Franciszkańskiej 3. Organizatorzy serdecznie zapraszają.
13. Dziękujemy za Waszą życzliwość, ofiary i zapewniamy o modlitwie w Waszych intencjach.


Podziel się tym wpisem: