Wyniki wyszukiwania dla:

V Niedziela Wielkanocna 28 kwietnia 2024

1. Maryjny miesiąc, który rozpoczynamy w środę, to czas nabożeństw majowych. Nabożeństwa majowe w naszym kościele o godz. 17.40 przy ołtarzu adoracji. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach.
2. W czwartek, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.
3. W piątek – 3 maja – Uroczystość Maryi Królowej Polski. Msze święte tak jak w niedzielę.
4. W sobotę 4 maja z racji I soboty miesiąca Grupa modlitewna Ain Karim zaprasza na różaniec wynagradzający za grzechy, który będzie odmawiany po Mszy Świętej o godzinie 8.00.
5. Uroczystości Patrona Archidiecezji Św. Stanisława Biskupa i Męczennika odbędą się w niedzielę 12 maja w tradycyjnej formie – początek procesji o godz. 9.00 na Wzgórzu Wawelskim, a zakończy się na Skałce Mszą św.
6. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę 5 maja, po Mszy Św. o godz. 8.30.
7. Pragniemy poinformować o rodzącej się inicjatywie szkoły biblijnej dla wszystkich chętnych i zainteresowanych Pismem świętym. Wykłady będą się odbywały od września raz w miesiącu w sobotę w gmachu naszego Seminarium przy ul. Tyniecka 39. Wykładowcami są bibliści związani z różnymi instytucjami naukowymi w Polsce, głównie z Instytutem Nauk Biblijnych KUL. Więcej szczegół na plakatach w gablotach.
8. Dziękujemy z serca za waszą obecność i modlitwy oraz wszelkie składane ofiary. Niech wszystkich nas umacnia i prowadzi Boże błogosławieństwo.

Liturgiczne obchody tygodnia
W poniedziałek, 29 kwietnia – wspomnienie Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła
We wtorek, 1 maja – wspomnienie św. Józefa robotnika
W sobotę, 4 maja – wspomnienie św. Floriana, męczennika


Podziel się tym wpisem: