Wyniki wyszukiwania dla:

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 5 czerwca 2022

1. Dziś o godzinie 16.00 w naszej parafii zagości Ikona Świętej Rodziny. Serdecznie zachęcamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy. Szczegółowy plan peregrynacji jest na plakatach przed kościołem i na stronie internetowej naszej parafii. Zakończenie peregrynacji jutro o 12.00, poprzedzi je Msza święta o godzinie 10.30 z udzieleniem sakramentu chorych.
2. W nawiązaniu do peregrynacji Ikony Świętej Rodziny w naszej diecezji, zachęcamy do nabycia pięknego albumu pt. „Święta Rodzina”. Album jest autorstwa papieskiego fotografika i zarazem naszego Parafianina pana Adama Bujaka. Album można nabyć w zakrystii po każdej Mszy Świętej.
3. Jutro w tzw. drugi dzień Zielonych Świąt, przypada święto NMP Matki Kościoła, Msze Święte w naszym kościele o godzinie 7.00, 8.00, o 10.30 i 18.00.
4. W czwartek, 9 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi.
5. W sobotę 11 czerwca wyruszamy na jednodniowa pielgrzymkę autokarowa do Częstochowy, Gidel i Leśniowa. Wyjazdu o godzinie 6.00 z przed kościoła.
6. W najbliższą niedzielę, 12 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Warto przypomnieć, że kończy ona czas wielkanocnej Komunii Świętej. Pod wezwaniem Trójcy Świętej jest kaplica przy ul. Twardowskiego. Dlatego też w przy tej kaplicy w przyszłą niedzielę będzie Msza Święta o godzinie 15.00.
7. 16 czerwca będzie Uroczystość Bożego Ciała. Uroczystość tą rozpoczniemy Mszą Świętą w naszej świątyni o godz. 16.00. Po Eucharystii wyruszymy z Panem Jezusem następującymi ulicami: Zagrody, Bałuckiego, Dębowa, Szwedzka, Twardowskiego, Ceglarska, Św. Jacka. I ołtarz będzie przy kapliczce na ul. Szwedzkiej, II ołtarz przy kaplicy na ul Twardowskiego. Pozostałe dwa ołtarze będą obok ośrodka duszpasterskiego księży salwatorianów. Już dziś bardzo serdecznie proszę mieszkańców ul. Szwedzkiej i Dębowej o przygotowanie I ołtarza, natomiast o przygotowanie II ołtarza proszę mieszkańców z ul. Słomianej. To zaangażowanie w budowę ołtarzy jest wyrazem naszej wiary i poczucie wspólnoty naszej parafii.
8. Bractwo Jana Tyranowskiego zaprasza wszystkich mężczyzn (również z dziećmi) do uczestnictwa w spływie kajakowym doliną Nidy w świętokrzyskiem. Spływ będzie odbędzie się w sobotę, 18 czerwca. Zapisy oraz szczegóły dotyczące spływu można uzyskać poprzez kontakt telefoniczny, który można znaleźć na stronie internetowej i facebooku naszej parafii, a także w zakrystii.
9. Dziękujemy z serca za Waszą obecność, modlitwę i składane ofiary.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej:
Śp. Władysław Tokarczyk l. 90
Śp. Ryszard Gucwa, l. 65
Polecajmy zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Kalendarz liturgiczny
– środa, 8 czerwca – Święta Jadwiga (1374-1399), królowa, orędowniczka pokoju, patronka życia małżeńskiego i rodzinnego;
– sobota, 11 czerwca – Święty Barnaba (I/II w.), współpracownik Świętego Pawła, męczennik, orędownik w kłótniach i sporach.


Podziel się tym wpisem: