Wyniki wyszukiwania dla:

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 28 maja 2023

1. Jutro w tzw. drugi dzień Zielonych Świąt, przypada święto NMP Matki Kościoła. Msze święte w naszym kościele o godzinie 7.00, 8.00 i 18.00.
2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy w naszym kościele do końca maja o godz. 17.30. od czwartku, 1 czerwca o tej samej godzinie będziemy odprawiali nabożeństwa czerwcowe.
3. Informujemy, że w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę związku z pracami przy budowie nowego bocznego ołtarza całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym kościele nie będzie.
4. W piątek, 2 czerwca – I piątek miesiąca – w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych. Spowiedź dla dzieci od godziny 16.00, a o godz. 16.30 Msza Święta dla dzieci. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty.
5. W sobotę 3 czerwca z racji I soboty miesiąca Grupa modlitewna Ain Karim zaprasza na różaniec wynagradzający za grzechy, który będzie odmawiany po Mszy Świętej o godzinie 8.00 przy ołtarzu adoracji.
6. W sobotę, 3 czerwca swoje imieniny obchodzi ks. Leszek Kruczek, polećmy Go szczególnie w tym dniu naszym modlitwom.
7. 8 czerwca będzie Uroczystość Bożego Ciała. W tym dniu po mszy św. o 16.00 wyruszymy z Najświętszym Sakramentem następującymi ulicami: Zagrody, Bałuckiego, Dębowa, Szwedzka, , Dworska, Twardowskiego, Ceglarska, Św. Jacka. I ołtarz będzie przy kapliczce na ul. Szwedzkiej, II ołtarz przy kaplicy na ul Twardowskiego. Pozostałe dwa ołtarze będą obok ośrodka duszpasterskiego księży salwatorianów. Już dziś bardzo serdecznie proszę mieszkańców ul. Szwedzkiej i Dębowej o przygotowanie I ołtarza, natomiast o przygotowanie II ołtarza proszę mieszkańców z ul. Słomianej. To zaangażowanie w budowę ołtarzy jest wyrazem naszej wiary i poczucie wspólnoty naszej parafii.
8. Dnia 17 czerwca w sobotę organizowana jest jednodniowa pielgrzymka autokarowa do Piekar Śląskich. Zapisy w zakrystii po każdej Mszy Świętej.
9. Bractwo Jana Tyranowskiego zaprasza wszystkich mężczyzn (również z dziećmi) do uczestnictwa w corocznym spływie kajakowym doliną Nidy w świętokrzyskiem. Spływ odbędzie się w sobotę, 17 czerwca. Zapisy oraz szczegóły dotyczące spływu można uzyskać poprzez kontakt telefoniczny, który można znaleźć na stronie internetowej i facebooku naszej parafii, a także w zakrystii.
10. W środę 24 maja została w podziemiach naszego kościoła otwarta parafialna kawiarenka, która będzie czynna w niedzielę od 9.30. do 14.30. Serdecznie zapraszamy na kawę, herbatę, ciasto a przede wszystkim by spotkać się i podzielić dobrym słowem.
11. Dziękujemy z serca za Waszą obecność, modlitwę i składane ofiary.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej:
Śp. Zofię Bajorek, lat 79
Śp. Kamilę Kozak, lat 99
Śp. Wiktorię Szczurek lat 84
Śp. Leszka Ciołkowskiego lat 79
Polecajmy zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Kalendarz liturgiczny
W poniedziałek, 29 maja – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy oraz wspomnienie bł. Józefa Kowalskiego
We wtorek, 30 maja – Św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika
W Środę Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny – święto
W czwartek, 1 czerwca – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – święto
W piątek, 2 czerwca – Św. Efrema, diakona, doktora Kościoła
W Sobotę, 3 czerwca – Św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników – wspomnienie


Podziel się tym wpisem: