Wyniki wyszukiwania dla:

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 4 czerwca 2023

1. Z racji I niedzieli miesiąca zachęcamy do pozostania na adorację Najświętszego Sakramentu. Podczas adoracji będziemy prosić Boga w intencjach naszej Ojczyzny, parafii i naszych rodzin.
2. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele o godz. 17.30 w tygodniu przy ołtarzu adoracji a w niedziele przy głównym ołtarzu. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach.
3. W czwartek 8 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Centralna procesja w Krakowie wyruszy z Wawelu po mszy świętej o godzinie 9.00 w kierunku Rynku krakowskiego.
4. Natomiast w naszej parafii w tym dniu po mszy św. o 16.00 wyruszymy z Najświętszym Sakramentem następującymi ulicami: Zagrody, Bałuckiego, Dębowa, Szwedzka, Dworska, Twardowskiego, Ceglarska, Św. Jacka. I ołtarz będzie przy kapliczce na ul. Szwedzkiej, II ołtarz przy kaplicy na ul Twardowskiego. Pozostałe dwa ołtarze będą obok ośrodka duszpasterskiego księży salwatorianów. Już dziś bardzo serdecznie proszę mieszkańców ul. Szwedzkiej i Dębowej o przygotowanie I ołtarza, natomiast o przygotowanie II ołtarza proszę mieszkańców z ul. Słomianej. To zaangażowanie w budowę ołtarzy jest wyrazem naszej wiary i poczucie wspólnoty naszej parafii.
5. W czasie Oktawy, procesje eucharystyczne przy kościele codziennie o godz. 17.30. Zakończenie Oktawy Bożego Ciała tradycyjnie w kaplicy M.B. Wspomożenia Wiernych przy ulicy Tynieckiej 39 na Łosiówce.
6. W przyszłą niedzielę 11.czerwca harcerze Szczepu ZHP „Zielone Słońce” (działającego przy Ośrodku dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących przy ul. Tynieckiej 6) będą zbierali do puszek datki na sfinansowanie wyjazdu na obóz harcerski dla najuboższych harcerzy z Ośrodka.
7. Dnia 17 czerwca w sobotę organizowana jest jednodniowa pielgrzymka autokarowa do Piekar Śląskich. Zapisy w zakrystii po każdej Mszy Świętej.
8. Bractwo Jana Tyranowskiego zaprasza wszystkich mężczyzn (również z dziećmi) do uczestnictwa w corocznym spływie kajakowym doliną Nidy w świętokrzyskiem. Spływ odbędzie się w sobotę, 17 czerwca. Zapisy oraz szczegóły dotyczące spływu można uzyskać poprzez kontakt telefoniczny, który można znaleźć na stronie internetowej i facebooku naszej parafii, a także w zakrystii.
9. Dziękujemy za składane ofiary na rzecz naszej świątyni, w tym na budowę bocznego ołtarza. Życzymy dobrego przeżycia Dnia Pańskiego i nadchodzącego tygodnia.
W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej:
Śp. Marka Kolanko l. 55
Polećmy zmarłego i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu.
Wieczny odpoczynek…

 

 


Podziel się tym wpisem: