Wyniki wyszukiwania dla:

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 26 maja 2024

1. Dziś, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy w modlitwie i życzeniach o naszych Mamach, żyjącym życzymy Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a zmarłe Mamy polecamy miłosierdziu Bożemu.
2. Dziś o 14.00 msza przy kaplicy na ul. Twardowskiego. Nabożeństwa majowe o 17.30
3. W czwartek 30 maja, przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Centralna procesja w Krakowie wyruszy z Wawelu po mszy świętej o godzinie 9.00 w kierunku Rynku krakowskiego.
4. Natomiast w naszej parafii w tym dniu po mszy św. o 16.00 wyruszymy z Najświętszym Sakramentem następującymi ulicami: Pułaskiego, Różaną, I ołtarz będzie przy Różanej 5, przy Saltromie, II ołtarz przy kaplicy na ul. Madalińskiego. Potem przejdziemy przez Rynek Dębnicki, III ołtarz będzie przy Domu zakonnym Sióstr Serafitek na ul. Bałuckiego a IV przed kościołem.
5. W Boże Ciało swoją msze świętą prymicyjną odprawią nowo wyświęceni kapłani, salezjanie, między innymi Wietnamczyk Hung, który podczas świąt w naszej parafii miał praktykę diakońską.
6. W czasie Oktawy, procesje eucharystyczne przy kościele codziennie o godz. 17.30. Zakończenie Oktawy Bożego Ciała tradycyjnie w kaplicy M.B. Wspomożenia Wiernych przy ulicy Tynieckiej 39 na Łosiówce.
7. W sobotę 1 czerwca z racji I soboty miesiąca Grupa modlitewna Ain Karim zaprasza na różaniec wynagradzający za grzechy, który będzie odmawiany po Mszy Świętej o godzinie 8.00 przy ołtarzu adoracji.
8. W przyszłą niedzielę 2 czerwca zmiana tajemnic Żywego Różańca po mszy św. o 8.30
9. Bractwo Jana Tyranowskiego zaprasza wszystkich mężczyzn (również z dziećmi) do uczestnictwa w corocznym spływie kajakowym doliną Nidy w świętokrzyskiem. Spływ odbędzie się w sobotę, 8 czerwca. Zapisy oraz szczegóły dotyczące spływu można uzyskać poprzez kontakt telefoniczny, który można znaleźć na stronie internetowej i facebooku naszej parafii, a także w zakrystii.
10. Dnia 19 czerwca w środę organizowana jest jednodniowa pielgrzymka autokarowa po Ziemi Świętokrzyskiej. Między innymi w programie jest nawiedzenie najstarszego polskiego sanktuarium z Relikwiami Drzewa Krzyża Świętego. Zapisy w zakrystii po każdej Mszy Świętej.
11. Kawiarenka w podziemiach naszego kościoła obchodzi swoje 1 urodziny. Z tej okazji zapraszamy wszystkich na drobny poczęstunek po mszach o 10.00 i 11.30. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w powstanie i rozwój tej inicjatywy.
12. Dziękujemy za składane ofiary na rzecz naszej świątyni.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej:
Śp. Alinę Niepsuj l 42, Mamę naszej scholanki i naszych dwóch ministrantów
Polećmy zmarłą i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu.
Wieczny odpoczynek…

Kalendarz liturgiczny
W poniedziałek, 27 maja – wspomnienie Św. Augustyna z Canterbury, biskupa
W środę, 29 maja – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
oraz wspomnienie bł. Józefa Kowalskiego – salezjanina, męczennika
W czwartek, 30 maja – Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – uroczystość
W piętek 31 maja – Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny, święto


Podziel się tym wpisem: