Wyniki wyszukiwania dla:

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 12 czerwca 2022

1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, które odprawiamy o 17.30.
2. W środę, 15 czerwca po wieczornej Mszy Świętej, około godz. 18.40, mężczyźni z „Bractwa Jana Tyranowskiego” zapraszają wszystkich, aby jak co miesiąc, w kościele przy trumnie Jana Tyranowskiego, odmówić różaniec w intencjach: beatyfikacji tego Sługi Bożego oraz o dary Ducha Świętego potrzebne dla mężczyzn.
3. W czwartek 16 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, zwana popularnie Bożym Ciałem. Msze Święte w naszym kościele w porządku niedzielnym. Tradycyjnie będzie dodatkowa Eucharystia o godz. 16.00. Po niej zapraszamy na procesję do czterech ołtarzy. Zapraszamy panów do baldachimu, dzieci do sypania kwiatów, służbę liturgiczną, można także zabrać poczty sztandarowe lub feretrony.
I ołtarz będzie przy kapliczce na ul. Szwedzkiej, II ołtarz przy kaplicy na ul Twardowskiego. Pozostałe dwa ołtarze będą obok ośrodka duszpasterskiego księży salwatorianów. Bardzo serdecznie proszę mieszkańców ul. Szwedzkiej i Dębowej o przygotowanie I ołtarza, natomiast o przygotowanie II ołtarza proszę mieszkańców z ul. Słomianej.
4. W czasie Oktawy, procesje eucharystyczne przy kościele codziennie o godz. 17.30. Zakończenie Oktawy Bożego Ciała tradycyjnie w kaplicy M.B. Wspomożenia Wiernych przy ulicy Tynieckiej 39 na Łosiówce.
5. Bractwo Jana Tyranowskiego zaprasza wszystkich mężczyzn (również z dziećmi) do uczestnictwa w spływie kajakowym doliną Nidy. Spływ odbędzie się w sobotę, 18 czerwca. Zapisy oraz szczegóły dotyczące spływu można uzyskać poprzez kontakt telefoniczny, który można znaleźć na stronie internetowej i facebooku naszej parafii, a także w zakrystii.
6. W przyszłą niedzielę 19 czerwca o godzinie 11.30, ks. Jan Kucharczyk będzie oprawiał Mszę Świętą w czasie, której podziękuje Bogu za 40 lat kapłaństwa.
7. Informujemy, że w środę 15 czerwca adoracja Najświętszego Sakramentu będzie od godziny 13.00 a w sobotę 18 czerwca do godziny 13.00
8. Wszystkich Was tu obecnych oraz Wasze Rodziny zawierzamy Sercu Bożemu.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej:
Śp. Jan Gierczak l. 94
Śp. Michalina Całek l. 96
Śp. Augustyna Czerpak l. 92
Śp. Władysław Zych l. 78
Śp.
Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Kalendarz liturgiczny
We wtorek, 14 czerwca – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
W środę, 15 czerwca – wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy
W piątek, 17 czerwca – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika


Podziel się tym wpisem: