Wyniki wyszukiwania dla:

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata 26 listopada 2023

1. W dzisiejszą uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata można zyskać odpust zupełny, odmawiając pobożnie Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu.
2. W zeszłą niedzielę zebrano 3148 zł na rzecz ubogich i ta kwota zostanie przekazana w połowie na działalność naszej grupy charytatywnej a druga połowa na rzecz ubogich na poziomie archidiecezji krakowskiej. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
3. W we wtorek 28 listopada swoje imieniny obchodzi ks. Zdzisław Wrona, otoczmy solenizanta nasza modlitwa.
4. Od środy, 29 listopada rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP, która potrwa do dnia 7 grudnia. Nowennę odprawiać będziemy podczas Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.
5. W czwartek o 17.30 ostatni różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach.
6. W piątek, 1 grudnia przypada I piątek miesiąca. W godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych. Spowiedź dla dzieci od godziny 17.00. w tym dniu nie będzie Mszy Św. dla dzieci o 16.30. Dzieci zapraszamy na roraty.
7. W sobotę 2 grudnia, z racji I soboty miesiąca, Grupa modlitewna Ain Karim zaprasza na różaniec wynagradzający za grzechy, który będzie odmawiany po Mszy Świętej o godzinie 8.00 przy ołtarzu adoracji.
8. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. W tym roku w czasie Adwentu roraty odprawiać będziemy od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00. W soboty o godzinie 7.00
9. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę 3 grudnia po Mszy Świętej o godz. 8.30.
10. Salezjanie z Tynieckiej 39 zapraszają na film dokumentalny pt. BRAWER MOJA WALKA. Jest to historia dr Brawera Aondo-Akaa – współczesnej ikony ruchu patriotycznego w Polsce, który pomimo swej niepełnosprawności walczy w obronie życia dzieci nienarodzonych. Film można zobaczyć w kinie studyjnym przy ul Tynieckiej 39 w poniedziałek 27 listopada o godz. 19.00.
Szczegóły na plakacie przed kościołem.
11. Oratorium dla młodzieży i świetlica dla dzieci z Saltromu na ul Różana 5, zapraszają na zabawę andrzejkową w środę 29 listopada w godzinach od 15:00-18:00. W programie tańce, tradycje andrzejkowe, słodki poczęstunek i konkursy z nagrodami. Zapisy dla chętnych do 27 listopada. Szczegóły na plakacie.
12. Także Oratorium dla młodzieży i świetlica dla dzieci z Saltromu zapraszają na spotkanie ze św. Mikołajem w dniu 6 grudnia w godzinach 16:00-18:00. Dzieci spoza Saltromu do udział w spotkaniu jak również by otrzymać paczki powinny być zgłoszone do dnia 4 grudnia. Szczegóły na plakacie.
13. Dziękujemy z serca za Waszą obecność, modlitwę i składane ofiary.
Z naszej wspólnoty parafialnej w ostatnim czasie odeszli do domu Ojca:
Śp. Bogusław Kurek l. 88 i śp. Magdalena Zuzia-Bystroń l.40
– pomódlmy się za nich jak i z naszych bliskich zmarłych– Wieczny odpoczynek……
Kalendarz liturgiczny
– czwartek, 30 listopada – Święty Andrzej, brat Świętego Piotra, pierwszy uczeń powołany na Apostoła;
– w sobotę, 2 grudnia – wspomnienie bł. Rafała Chylińskiego, prezbitera i zakonnika
– niedziela, 3 grudnia – Święty Franciszek Ksawery (1506-1552), jezuita, niestrudzony głosiciel Ewangelii i patron misjonarzy katolickich


Podziel się tym wpisem: