Wyniki wyszukiwania dla:

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata 21 listopada 2021

1. Dziękujemy naszym salezjańskim kleryk za danie świadectwa powołaniowego w tych niełatwych czasach.
2. W dzisiejszą uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata można zyskać odpust zupełny, odmawiając pobożnie Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu.
3. Dziś, jak w każdą III niedzielę miesiąca, można złożyć ofiarę na potrzebujących objętych pomocą naszej grupy charytatywnej. Datki na ten cel prosimy wrzucać do skarbonki św. Antoniego.
4. Jutro, 22 listopada, wspominamy w liturgii św. Cecylię – patronkę muzyki kościelnej. Z tej racji bardzo dziękujemy Panu Organiście Mieczysławowi, Chórowi Dębnickiemu i naszej Scholi za zaangażowanie i poświęcenie swojego czasu na próby i ubogacanie liturgii muzyką i śpiewem.
5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. W tym roku w czasie Adwentu roraty odprawiać będziemy od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00. W soboty o godzinie 7.00
6. Wspólnota MAMRE zaprasza w najbliższą sobotę 27 listopada do naszego kościoła na g. 18.00 na Mszę o uzdrowienie. Po niej będzie kerygmat oraz uwielbienie i – dla bezpieczeństwa – ogólna modlitwa wstawiennicza o uzdrowienie, bez modlitwy w grupach nad poszczególnymi osobami.
7. W przyszłą niedzielę będziemy mieli okazję zapoznać się z siostrą Bożeną – pustelnicą, która od kilku lat mieszka na pustyni naszego miasta i często jest obecna na adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym kościele. Każdy dzień wypełnia modlitwą i pracą, głównie posługą słowa. Owocem jej modlitwy są książki, które każdemu z nas mogą posłużyć do pogłębienia swojego życia duchowego. Mogą być także wspaniałą lekturą na czas Adwentu, jak również prezentem na zbliżające się Święta. Książki będzie można nabyć w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej. Serdecznie zachęcamy do lektury.
8. Za polecanych w wypominkach przez cały listopad jest sprawowana wieczorna Eucharystia i codziennie odmawiany różaniec o 17.30.
9. Dziękujemy z serca za Waszą obecność, modlitwę i składane ofiary.

Z naszej wspólnoty parafialnej w ostatnim czasie odszedł do domu Ojca:
Śp. Zdzisław Pałka, l. 81
– pomódlmy się za niego jak z naszych bliskich zmarłych– Wieczny odpoczynek……

Kalendarz liturgiczny
W środę, 24 listopada, przypada wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy

 


Podziel się tym wpisem: