Wyniki wyszukiwania dla:

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata 20 listopada 2022

1. W dzisiejszą uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata można zyskać odpust zupełny, odmawiając pobożnie Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu.
2. Dziś, jak w każdą III niedzielę miesiąca, można złożyć ofiarę na potrzebujących objętych pomocą naszej grupy charytatywnej. Datki na ten cel prosimy wrzucać do skarbonki św. Antoniego.
3. We wtorek, 22 listopada, wspominamy w liturgii św. Cecylię – patronkę muzyki kościelnej. Z tej racji bardzo dziękujemy Panu Organiście Mieczysławowi, Chórowi Dębnickiemu i naszej Scholi za zaangażowanie i poświęcenie swojego czasu na próby i ubogacanie liturgii muzyką i śpiewem.
4. Parafialny „Chór Dębnicki im. Bł. Józefa Kowalskiego” z okazji jubileuszu 20 lat pracy artystycznej zespołu zaprasza w sobotę, 26 listopada na Mszę świętą o godzinie 18.00. w intencji obecnych i byłych członków zespołu. Po Mszy świętej zapraszamy wszystkich, którzy śpiewają i śpiewali lub chcą śpiewać razem z Chórem na spotkanie do salki w podziemiach Kościoła.
5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. W tym roku w czasie Adwentu roraty odprawiać będziemy od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00. W soboty o godzinie 7.00
6. Za polecanych w wypominkach przez cały listopad jest sprawowana wieczorna Eucharystia i codziennie odmawiany różaniec o 17.30.
7. Zachęcamy do nabycia kalendarzy na 2023 rok i do kupienia książka pt. „Kobiety w Piśmie Świętym”. Polecamy na świąteczne prezenty. Pozycje te można nabyć w zakrystii po każdej Mszy Świętej.
8. Stowarzyszenie Przyjaciół Jana Pawła II zapraszana na modlitwę różańcową za rodziców Jana Pawła II. Gromadzimy się na Cmentarzu Rakowickim przy grobie rodziców papieża w niedzielę 27 listopada o godz. 14. Po wspólnej modlitwie udamy się na Wawel, aby zwiedzić nową wystawę w Skarbcu Koronnym. Bilety są darmowe. Opłata za przewodnika 5 zł od osoby. Zapisać się można w zakrystii. Dojazd na cmentarz we własnym zakresie.
9. Przystępujemy do drugiego etapu wyborów Rady Parafialnej. Z listy kandydatów, którzy zostali zgłoszeni została utworzona lista wyborcza na której są 21 nazwiska z których prosimy wybrać 12 osób, stawiając przy nazwisku krzyżyk. Kartki proszę wrzucić do skrzynki pod chórem.
10. Dziękujemy z serca za Waszą obecność, modlitwę i składane ofiary.

Z naszej wspólnoty parafialnej w ostatnim czasie odszedł do domu Ojca:
Śp. Ludwika (f) Oliwa l. 99
– pomódlmy się za nią jak i z naszych bliskich zmarłych– Wieczny odpoczynek……

Kalendarz liturgiczny
– wtorek, 22 listopada – Święta Cecylia (III w.), dziewica i męczennica, patronka muzyki kościelnej;
– czwartek, 24 listopada – Święty Andrzej Dung-Lac i Towarzysze (XVIII/XIX w.), męczennicy wietnamscy.


Podziel się tym wpisem: