Wyniki wyszukiwania dla:

Przemienienie Pańskie 6 sierpnia 2023

1. Dziś z Wawelu wyruszyła piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w pielgrzymce, zapraszamy do duchowego pielgrzymowania i wpierania osobistą modlitwą i cierpieniem pielgrzymujących na Jasną Górę.
2. Z racji I niedzieli miesiąca zachęcamy do pozostania na adorację Najświętszego Sakramentu. Będziemy szczególnie modlić się za młodzież, która zgromadzona jest w Lizbonie na Światowym Dniu Młodzieży.
3. Rozpoczęliśmy miesiąc trzeźwości i abstynencji. Zachęcamy do podjęcia abstynencji.
4. Przez najbliższe tygodnie będą trwać prace związane z położeniem nowej kostki brukowej obok kościoła, dlatego wejście boczne od pochylni będzie zamknięte. Wejście na adorację Najświętszego Sakramentu będzie przez główne wejście do kościoła. Natomiast na czas prac koło kościoła wejście do kancelarii parafialnej będzie od strony parkingu. Kancelaria czynna jest w sierpniu we wtorki i piątki pół godziny po mszy św. o 8.00 i 18.00. Sprawy ważne, nagłe można załatwiać telefonicznie.
5. Dziękujemy z serca za waszą obecność i modlitwy oraz wszelkie składane ofiary. Wszystkim życzmy udanego wypoczynku, miłej niedzieli oraz dobrego przeżycia kolejnego tygodnia.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej:
Śp. Janinę Domaradzką l. 83
Śp. Edwarda Purchla l. 91

Polecajmy zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek….

 

Kalendarz liturgiczny
We wtorek, 8 sierpnia – Święty Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel zakonu dominikańskiego;
W środę, 9 sierpnia – Święta Teresa Benedykta od Krzyża (1891- 1942 ), dziewica i męczennica, patronka Europy zamordowana w Auschwitz;
W czwartek, 10 sierpnia – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
W piątek, 11 sierpnia – wspomnienie św. Klary, dziewicy
W sobotę, 12 sierpnia – Św. Jonanny Franciszki de Chantal, zakonnicy


Podziel się tym wpisem: