Wyniki wyszukiwania dla:

Niedziela Miłosierdzia Bożego 7 kwietnia 2024

1. Kończąc Oktawę Wielkiej Nocy, obchodzimy dziś Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia, czczenia obrazu Jezusa Miłosiernego i czynów miłosierdzia. W naszym kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia dziś o godzinie 15.00.
2. Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. To nie tylko dzień modlitwy za wszystkich zaangażowanych w dzieła charytatywne, ale także okazja do budzenia wrażliwości na potrzeby innych i przychodzenia im z pomocą. Dziękujemy Paniom z zespołu charytatywnego za troskę o najuboższych z naszej partii.
3. Jutro w poniedziałek 8 kwietnia, będziemy obchodzić Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeniesioną w tym roku z 25 marca z powodu trwającego Wielkiego Tygodnia. Jest to Dzień Świętości Życia. W tym dniu módlmy się w intencji kobiet w stanie błogosławionym. Można też w zakrystii złożyć deklarację modlitwy w intencjach dziecka poczętego.
4. W Wielki Czwartek w archidiecezji krakowskiej rozpoczął się kongres eucharystyczny, który potrwa do 15 czerwca. Od przyszłej niedzieli przez kolejne trzy niedziele kwietnia w naszej parafii będą głoszone kazania katechizmowe dotyczące Eucharystii.
5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
6. Wszystkich Was tu obecnych oraz Wasze Rodziny, dziękując za modlitwę i ofiary, zawierzamy opiece naszej Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej:
Śp. Krystyna Wcisło
Śp. Ewa Kupiec
Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…


Podziel się tym wpisem: