Wyniki wyszukiwania dla:

IX Niedziela Zwykła 2 czerwca 2024

1. Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w procesji Bożego Ciała, szczególnie tym którzy budowali ołtarze i byli zaangażowani w trakcie procesji.
2. Przeżywamy oktawę Bożego Ciała, dlatego też zachęcamy do udziału w procesji eucharystycznej wokół naszego kościoła. Dziś ta procesja będzie o 17.30. Zapraszamy do włączenia się dorosłych w posługę niesienia baldachimu, sztandarów, zaś dzieci do sypania kwiatów. Zachęcajmy dzieci i młodzież do pobożności eucharystycznej.
3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, które odprawiamy przez cały czerwiec o 17.30. W oktawie Bożego Ciała litanię śpiewamy podczas procesji eucharystycznej.
4. Zakończenie oktawy Bożego Ciała w czwartek, 6 czerwca w kaplicy M.B. Wspomożenia Wiernych przy ulicy Tynieckiej 39 na Łosiówce, o godzinie 18.00.
5. W piątek 7 czerwca, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
6. W przyszłą niedzielę 9 czerwca harcerze Szczepu ZHP „Zielone Słońce” (działającego przy Ośrodku dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących przy ul. Tynieckiej 6) będą zbierali do puszek datki na sfinansowanie wyjazdu na obóz harcerski dla najuboższych harcerzy z Ośrodka.
7. Bractwo Jana Tyranowskiego zaprasza wszystkich mężczyzn (również z dziećmi) do uczestnictwa w corocznym spływie kajakowym doliną Nidy w świętokrzyskiem. Spływ odbędzie się w sobotę, 8 czerwca. Zapisy oraz szczegóły dotyczące spływu można uzyskać poprzez kontakt telefoniczny, który można znaleźć na stronie internetowej i facebooku naszej parafii, a także w zakrystii.
8. Dnia 19 czerwca w środę organizowana jest jednodniowa pielgrzymka autokarowa po Ziemi Świętokrzyskiej. Między innymi w programie jest nawiedzenie najstarszego polskiego sanktuarium z Relikwiami Drzewa Krzyża Świętego. Zapisy w zakrystii po każdej Mszy Świętej.
9. Dziękujemy za składane ofiary na rzecz naszej świątyni. Życzymy dobrego przeżycia Dnia Pańskiego i nadchodzącego tygodnia.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej:
Śp. Aleksandra Ryłko l. 85
Śp. Ks. Janusza Mączkę – salezjanina l. 65
Polećmy zmarłych i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu.
Wieczny odpoczynek…

Kalendarz liturgiczny:
W poniedziałek, 3 czerwca – wspomnienie Świętych Karola Lwangi i Towarzyszy – męczenników
W piątek, 7 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
W sobotę, 8 czerwca – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny


Podziel się tym wpisem: