Wyniki wyszukiwania dla:

IV NIEDZIELA ZWYKŁA 11 lutego 2024

1. W najbliższą środę – Środa Popielcowa – rozpoczniemy okres Wielkiego Postu, czyli czas 40-dniowego przygotowania paschalnego, a zarazem okres pokuty w Kościele. Msze święte w Środę Popielcową, połączone z posypaniem głów popiołem na znak podjęcia pokuty za grzechy, celebrowane będą w naszym kościele o godzinie 7.00; 8.00; 16.30; 18.00; 20.00. Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego – obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz post ilościowy.
2. W środę Popielcową podejmując apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz ofiar działań wojennych toczących się w różnych rejonach świata. Zebrane środki zostaną przekazane na bezpośrednio na Caritas.
3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej. Droga Krzyżowa w naszym kościele odprawiana będzie w każdy piątek Wielkiego Postu bezpośrednio po Mszy świętej o godzinie 8.00 i 18.00, a dla dzieci o 16.30. Gorzkie żale z kazaniami pasyjnymi w każdą niedzielę o 17.15
4. W czwartek, 15 lutego, po wieczornej Mszy Świętej, około godz. 18.45, mężczyźni z „Bractwa Jana Tyranowskiego” zapraszają, aby jak co miesiąc, w kościele przy trumnie Jana Tyranowskiego, odmówić różaniec w intencjach: beatyfikacji tego Sługi Bożego.
5. Bractwo Jana Tyranowskiego z Dębnik zaprasza mężczyzn na krótki, weekendowy wyjazd rekolekcyjny w dniach 2÷3 marca do Zembrzyc k/Suchej Beskidzkiej. Gwarantujemy duchowe wzmocnienie, męskie dyskusje i naładowanie akumulatorów w tym pięknie położonym ośrodku rekolekcyjnym. Ze względu na rezerwację miejsc, prosimy zainteresowanych o szybkie decyzje. W zakrystii oraz na stronie internetowej i facebooku dębnickiej parafii można uzyskać kontakt do organizatorów, aby się zapisać lub otrzymać więcej szczegółów.
6. Zachęcamy do wielkopostnych postanowień i czynów miłosierdzia. Przypominamy, że wierny, który odprawia pobożnie Drogę Krzyżową, może uzyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.
7. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na rzecz naszej świątyni. Bóg zapłać

W tym tygodniu patronują nam:
– środę, 14 lutego – Święty Cyryl (826-869), mnich i Święty Metody (815/820-885) biskup, apostołowie Słowian, współpatroni Europy.


Podziel się tym wpisem: