Wyniki wyszukiwania dla:

IV Niedziela Wielkiego Postu 19 marca 2023

1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej. Droga Krzyżowa w naszym kościele odprawiana jest w każdy piątek Wielkiego Postu bezpośrednio po Mszy świętej o godzinie 8.00 i 18.00, a dla dzieci o 16.30. Gorzkie żale z kazaniami pasyjnymi w każdą niedzielę o 17.15.
2. Od tej niedzieli przy skarbonce św. Antoniego można nabyć baranki wielkanocne Caritas. Dochód ze sprzedaży baranków wspiera dzieła Caritas oraz potrzebujących objętych pomocą naszej grupy charytatywnej. Datki za baranki prosimy wrzucać do skarbonki św. Antoniego.
3. Jutro będziemy przeżywać uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. W tym dniu Msza święta o godzinie 18.00 będzie animowana przez Bractwo Jana Tyranowskiego, zapraszamy na tę Eucharystię wszystkich a szczególnie mężczyzn, którym patronuje ten Święty.
4. W sobotę 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego, którą obchodzimy jako Dzień Świętości Życia. W tym dniu módlmy się w intencji kobiet w stanie błogosławionym. Można też podjąć się duchowej adopcji dziecka poczętego. Odpowiedzenie deklaracje można pobrać z tyłu kościoła.
5. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Marek Kaczmarczyk, salezjanin, proboszcz z Przemyśla. Program rekolekcji jest wywieszony w gablocie przed kościołem jak również na stronie internetowej. Program jest też wydrukowany i można go zabrać ze stolika przy wyjściu z kościoła.
6. Od przyszłej niedziele przez kolejne dwie niedziele po każdej Mszy świętej będziemy zbierać ofiary na kwiaty i dekoracje do Ciemnicy i Bożego Grobu.
7. Także w przyszłą niedzielę uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 30 będą rozprowadzali palmy, które sami zrobili. Palmy będzie można nabyć po Mszy Św. o 8.30 i 10.00. Ofiara z palmy będzie przeznaczona na misje w Boliwii.
8. Zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową 31 marca o g. 20.00 do kościoła w Parafii PARAFIA MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI KRAKÓW-NOWY RUCZAJ, przy ul. Zamiejskiej 6. Pątników pobłogosławi ks. bp Robert Chrząszcz. EDK to 40 km nocą samotnie lub w skupieniu. Więcej informacji na stronie edk.org.pl
9. Publiczne Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące w Krakowie na os. Piastów 34 serdecznie zaprasza kandydatów i rodziców na „Dzień Otwarty” w sobotę 25 marca 2023 r. Więcej informacji na stronie internetowej szkoły www.salezjanie.com na plakatach i ulotkach.
10. Dziękujemy za Waszą życzliwość, ofiary i zapewniamy o modlitwie w Waszych intencjach.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej:
Śp. Krystyna Okrutniak l 88
Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…


Podziel się tym wpisem: