Wyniki wyszukiwania dla:

IV Niedziela Wielkiego Postu 10 marca 2024

1. Rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne, – niech Słowo Boże, które pada na glebę naszego serca wyda owoce w codziennym życiu. Rekolekcje prowadzi Ks. Paweł Kosowski – salezjanin, którego zapewniamy o modlitwie, by światło Ducha Świętego towarzyszyło mu w Jego posłudze. Program rekolekcji jest wywieszony w gablocie przed kościołem jak również na stronie internetowej. Program jest też wydrukowany i można go zabrać ze stolika przy wyjściu z kościoła. Rekolekcje trwają do środy. Bardzo prosimy o skorzystaniu z tego czasu łaski.
2. W czasie rekolekcji zapraszamy na Adorację Jezusa w Najświętszym Sakramencie. W te dni będziemy też odmawiać o godzinie 15.00 koronkę do Bożego Miłosierdzia.
3. Przy skarbonce św. Antoniego można nabyć baranki wielkanocne Caritas. Dochód ze sprzedaży baranków wspiera dzieła Caritas oraz potrzebujących objętych opieką naszej grupy charytatywnej. Datki na baranki prosimy wrzucać do skarbonki św. Antoniego.
4. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej. Droga Krzyżowa w naszym kościele odprawiana jest w każdy piątek Wielkiego Postu bezpośrednio po Mszy świętej o godzinie 8.00 i 18.00, a także o 16.30. Gorzkie żale z kazaniami pasyjnymi w każdą niedzielę o 17.15. W czasie Gorzkich Zali zbieramy ofiary na kwiaty i dekoracje do Ciemnicy i Bożego Grobu.
5. Przeżywamy miesiąc poświęcony szczególnej czci świętego Józefa. Od dziś rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością św. Józefa, która będzie odprawiana przed Mszą św. wieczorną na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu o 17.40. Zachęcamy do wzywania wstawiennictwa tego Patrona Doskonałego.
6. W najbliższy piątek 15 marca w rocznicę śmierci sługi Bożego Jana Tyranowskiego odmówimy różaniec przy Jego grobie, bezpośrednio po Drodze Krzyżowej, która będzie po wieczornej Mszy Św. o 18.00 Zapraszamy
7. Zapraszamy osoby poszukujące sensu życia, wiary i głębszej relacji z Jezusem do zapisów na kurs Alpha. Pierwsze spotkanie odbędzie się 19 marca. Każde spotkanie składa się z kolacji, wykładu-świadectwa oraz dzielenia się własnymi doświadczeniami swojej relacji z Bogiem, a to wszystko odbywa się w bardzo życzliwej atmosferze. Więcej szczegółów pod numerem telefonu lub pod adresem email podanym na plakatach i zaproszeniach, które leżą przy prasie. Zapraszamy.
8. Dziękujemy za Waszą życzliwość, ofiary i zapewniamy o modlitwie w Waszych intencjach.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej:
Śp. Annę Polewkę l 91
Śp. Zofię Marię Matoła l. 88
Śp. Stanisława Michalika l. 86

Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…


Podziel się tym wpisem: