Wyniki wyszukiwania dla:

IV Niedziela Wielkanocna 8 maja 2022

1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych.
2. Nabożeństwa majowe w naszym kościele o godz. 17.30 w tygodniu przy ołtarzu adoracji a w niedziele przy głównym ołtarzu. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach.
3. W sobotę 14 maja o godzinie 11.00, trzynastu salezjanów w naszym kościele przyjmie święcenia diakonatu. Natomiast o 15.00 w tym dniu, młodzież przystąpi do sakramentu bierzmowania, którego udzieli ks. Biskup Janusz Mastalski. W tym dniu nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.
4. W niedzielę 15 maja, po wieczornej Mszy Świętej, około godz. 19.00, mężczyźni z „Bractwa Jana Tyranowskiego” zapraszają, aby jak co miesiąc, w kościele przy trumnie Jana Tyranowskiego, odmówić różaniec w intencjach: beatyfikacji tego Sługi Bożego.
5. W niedzielę 5 czerwca w naszej parafii zagości Ikona Świętej Rodziny. Już dzisiaj serdecznie zachęcamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy. Będziemy zawierzać w naszej modlitwie wszystkich małżonków i całe nasze rodziny. Kulminacyjnym momentem peregrynacji będzie uroczysta Eucharystia o godz. 18:00 z błogosławieństwem małżeństw i rodzin, a także poprzedzające Mszę Świętą nabożeństwo pojednania małżeńskiego z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich.
6. Dnia 11 czerwca w sobotę organizowana jest jednodniowa pielgrzymka autokarowa do Częstochowy, Gidel i Leśniowa. Zapisy w zakrystii po każdej Mszy Świętej.
7. Dziękujemy za składane ofiary: na tacę, przesyłane na konto parafialne, Życzymy dobrego przeżycia Dnia Pańskiego i nadchodzącego tygodnia.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej:
Śp. Zbigniewa Wójcik l. 60
Śp. Czesławę (f) Mol l. 86
Śp. Jerzego Dudek l. 78
Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Liturgiczne obchody tygodnia
– poniedziałek, 9 maja – Święty Stanisław (ok. 1030-1079), biskup i męczennik, główny patron Polski;
– w czwartek, 13 maja – święto św. Maria Dominika Mazzarello – dziewica, współzałożycielki sióstr salezjanek
– sobota, 14 maja – Święty Maciej Apostoł, po śmierci Judasza wybrany drogą losowania do grona Dwunastu.


Podziel się tym wpisem: