Wyniki wyszukiwania dla:

IV Niedziela Wielkanocna 21 kwietnia 2024

1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza. Podczas Mszy Świętej modliliśmy się o powołania do służby Bogu w Kościele i podobnie będziemy czynić w najbliższym tygodniu z racji Tygodnia Modlitw o Powołania.
2. Przeżywamy w Archidiecezji Krakowskiej kongres eucharystyczny, dlatego też przez kolejne niedziele jesteśmy zachęcani by rozpalić naszą wiarę w prawdziwą obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie i odkryć, jak przemienia nas Komunia i Adoracja. Zachęcamy do zabrania małej książeczki, która znajduje się przy wyjściu z kościoła. Ta niewielka książeczka pomoże nam w poznaniu i umiłowaniu tego niezwykłego daru, jakim jest Eucharystia.
3. Dziś, jak w każdą III niedzielę miesiąca można złożyć ofiarę na potrzebujących objętych pomocą naszej grupy charytatywnej. Datki na ten cel prosimy wrzucać do skarbonki św. Antoniego.
4. W piątek, 26 kwietnia o godzinie 9.30 zostanie odprawiana Msza Święta dla maturzystów ze Szkoły Łączności, która znajduje się na terenie nasze parafii. Dlatego też adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się tego dnia o godz. 11.00
5. Także w piątek, 26 kwietnia po wieczornej Mszy Świętej o 18.00 zapraszamy na Drogę Światła, to nabożeństwo proponuje XIV stacji, spotkań wielkanocnych, które oparte są na tekście Pisma Świętego. Rozpoczyna się od Zmartwychwstania Chrystusa, a kończy na Zesłaniu Ducha Świętego. Nabożeństwo to pozwala odkryć i świętować bogactwo okresu zmartwychwstania. Serdecznie zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie oraz rozważaniu czternastu spotkań.
6. W sobotę, 27 kwietnia będziemy przeżywać 10 rocznicę kanonizacji Jana Pawła II, naszego parafianina. Tego dnia po Mszach świętych o 7.00 i 8.00 i 18.00 odprawimy nabożeństwo dziękczynne za kanonizację Jana Pawła II.
7. Także z okazji 10 rocznicy kanonizacji Jana Pawła II wydawnictwo Biały Kruk, 27 kwietnia w sobotę o godzinie 17.00 organizuje sympozjum wraz z promocją biografii Papieża Polaka pt. „Święty Prorok” autorstwa Jolanty Sosnowskiej. Spotkanie odbędzie się w sali „Sokół” przy ul. Piłsudskiego. Zachęcamy do udziału i zabrania zaproszenia, które znajduje się przy wyjściu z kościoła
8. W najbliższą niedzielę 28 kwietnia z okazji Dnia Dobra, Szkolne Koło Caritas przy SP nr 30 i SP nr 110 organizuje loterię fantową, która odbędzie się po Mszy świętej o 10.00. Celem tej loterii jest, zbiórka pieniędzy na misje. Zachęcamy do wzięcia udziału w loterii, każdy los wygrywa.
9. Salezjanie z „Saltrom” zapraszają na wyjazdy wakacyjne: nad morze, jeziora i w góry. Szczegóły bezpośrednio na ul Różanej 5 i na ulotkach zostawionych z tyłu Kościoła.
10. Dziękujemy za składane ofiary, i życzymy dobrego przeżycia Dnia Pańskiego i nadchodzącego tygodnia.
Kalendarz liturgiczny:
– wtorek, 23 kwietnia uroczystość św. Wojciecha, (ok. 956-997), biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski.
– czwartek, 25 kwietnia – Święty Marek Ewangelista (I/II w.), bliski współpracownik Świętego Pawła;


Podziel się tym wpisem: