Wyniki wyszukiwania dla:

IV Niedziela Adwentu 24 grudnia 2023

1. Dziękujemy diakonowi Hung Nguyen – salezjaninowi pochodzącemu z Wietnamu za wygłoszone do nas Słowo Boże. Diakon będzie w naszej parafii odbywał praktykę duszpasterską. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach, by dobrze przygotował się do święceń kapłańskich.
2. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do świątecznego wystroju naszego kościoła na święta Bożego Narodzenia. Szczególnie Pani Eleonorze i Pani Ewelinie – zakrystiankom, jak również Pani Monice i Panu Darkowi oraz mężczyznom z Bractwa Jana Tyranowskiego, oraz dzieciom.
3. Dzisiejsza niedziela to IV niedziela Adwentu, w tym dniu Msze Św. będą tylko do południa, nie będzie Mszy św. o 18.00. Dziś to także Wigilia Bożego Narodzenia. Przeżyjmy ją w duchu wiary, rozpoczynając wieczerzę wigilijną od przeczytania fragmentu Pisma świętego mówiącego o Bożym Narodzeniu, nie zapomnijmy o wspólnej modlitwie przed i po wieczerzy.
4. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w Pasterce, która rozpocznie się o północy z 24 na 25 grudnia.
5. W pierwszy Dzień Świąt, jak również w drugi, 26 grudnia, Msze święte jak w każdą niedzielę.
6. W środę, 27 grudnia, będziemy obchodzić święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Tego dnia po Mszach świętych będziemy święci wino.
7. W piątek 29 grudnia swoje imieniny obchodzi ks. Tomasz Pańczyszyn, otoczmy solenizanta nasza modlitwa.
8. W sobotę 30 grudnia, o godz. 18.00 będziemy modlić się za parafian którzy odeszli do Pana w tym roku. Zapraszamy przedstawicieli rodzin, zmarłych parafian.
9. W niedzielę 31 grudnia będziemy przeżywać Uroczystość Świętej Rodziny. Dlatego też w tym dniu na każdej Mszy świętej będziemy modlić się za małżonków i nasze rodziny. Będzie też możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. A także w tym dniu uroczyście na Mszy św. o 11.30 wprowadzimy relikwie błogosławionej rodziny Ulmów.
10. Także w niedzielę 31 grudnia, po Mszy Świętej o 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, by przed Bogiem zakończyć ten rok i z nadzieją rozpocząć nowy.
11. Kancelaria parafialna w okresie świątecznym będzie nieczynna. Do kancelarii zapraszamy po Święcie Trzech Króli. Sprawy naglące prosimy załatwiać w tygodniu w zakrystii po Mszach Świętych o 8.00 i 18.00 lub telefonicznie.
12. Wizyta duszpasterska – kolęda odbędzie się na zaproszenie. Dlatego bardzo prosimy o zgłoszenie wizyty duszpasterskiej do zakrystii, lub kancelarii parafialne lub drogą mailową (na naszej stronie internetowej jest zakładka – zgłoś kolędę). Formularze zgłoszeniowe można pobrać z tyłu kościoła.
13. Dziękujemy, życzliwość, ofiary i życzymy i radosnego przeżywania czasu świątecznego w gronie rodzinnym i zapewniamy o naszej modlitwie w Waszych intencjach.
Z naszej wspólnoty parafialnej w ostatnim czasie odeszli do domu Ojca:
+ śp. Helena Kucharczyk lat 86 + śp. Renata Błachut l. 80 Wieczny odpoczynek….

W tym tygodniu patronują nam:
– środa, 27 grudnia – Święty Jan Apostoł, brat Świętego Jakuba Większego, umiłowany uczeń Jezusa, autor Ewangelii, Księgi Apokalipsy oraz trzech listów;
– czwartek, 28 grudnia – Święci Młodziankowie, dzieci zamordowane z rozkazu Heroda po narodzinach Zbawiciela.
– piątek, – Św. Tomasza Becketa, biskupa i męczennika


Podziel się tym wpisem: