Wyniki wyszukiwania dla:

IV NIEDZIELA ADWENTU 18 grudnia 2022

1. Przy skarbonce św. Antoniego można nabyć świece wigilijne Caritas. Dochód ze sprzedaży świec wspiera dzieła Caritas oraz potrzebujących objętych opieką naszej grupy charytatywnej. Datki za świece prosimy wrzucać do skarbonki.
2. Poświęcone opłatki wigilijne można nabyć przy wyjściu z Kościoła. Datki za opłatki są przeznaczone na potrzeby naszej parafii. Bardzo dziękujemy tym osobom, które w tym roku rozprowadzały ołatki.
3. Tradycyjnie już od ponad trzydziestu lat przed Bożym Narodzeniem przekazywane jest Betlejemskie Światło Pokoju. Jest ono zapalane w Betlejem i przekazywane przez Skautów z Austrii do Słowacji a stamtąd do Polski. W tym roku zostało odebrane przez harcerzy Szczepu ZHP Zielone Słońce (działającego przy Szkole dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących przy ul. Tynieckiej 6) w Katedrze na Wawelu w niedzielę 11 grudnia. Harcerze ze Szczepu ZHP Zielone Słońce razem z harcerzami Szczepu ZHP „Bractwo”, którego drużyny harcerskie działają w Dębnikach przy Szkołach nr 30 i 110, przekażą je Parafianom na Mszy Świętej dziś 18 grudnia o godz.10.00
4. W tym tygodniu adoracja Najświętszego Sakramentu będzie tylko w poniedziałek i wtorek, od środy kościół będzie sprzątany i dekorowany na zbliżające się Święta Bożego Narodzenie.
5. Zapraszamy na Msze święte roratnie, które odprawiamy od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00. Zakończenie rorat w sobotę o 7.00
6. Spowiadamy w naszym kościele dzisiaj podczas każdej Eucharystii. W środę, czwartek i piątek, od 7.00 do 9.00 i od 17.00 do 19.00. W Wigilię spowiadamy tylko rano od 7.00 do 10.00
7. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Przeżyjmy ją w duchu wiary, rozpoczynając wieczerzę wigilijną od Pisma świętego i modlitwy.
8. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w Pasterce, która rozpocznie się o północy z 24 na 25 grudnia.
9. W pierwszy Dzień Świąt, jak również w drugi, 26 grudnia, Msze święte jak w każdą niedzielę.
10. W piątek 30 grudnia będziemy przeżywać Uroczystość Świętej Rodziny. Dlatego też w tym dniu na każdej Mszy świętej będziemy modlić się za małżonków i nasze rodziny.
11. Także w piątek 30 grudnia o godz. 18.00 będziemy modlić się za parafian którzy odeszli do Pana w tym roku. Zapraszamy przedstawicieli rodzin, zmarłych parafian. W czasie eucharystii będziemy wyczytywać wszystkich zmarłych, a członkowie rodzin w tym czasie mogą zapalić świeczkę, która będzie przygotowana przed ołtarzem.
12. Kancelaria parafialna w okresie świątecznym będzie nieczynna. Do kancelarii zapraszamy po Święcie Trzech Króli. Sprawy naglące prosimy załatwiać w tygodniu w zakrystii po Mszach Świętych o 8.00 i 18.00 lub telefonicznie.
13. Wizyta duszpasterska – kolęda odbędzie się na zaproszenie. Dlatego bardzo prosimy o zgłoszenie wizyty duszpasterskiej do zakrystii, lub kancelarii parafialne lub drogą mailową (na naszej stronie internetowej jest zakładka – zgłoś kolędę). Formularze zgłoszeniowe można pobrać z tyłu kościoła.
14. Dziękujemy, życzliwość, ofiary i życzymy i radosnego przeżywania czasu świątecznego w gronie rodzinnym i zapewniamy o naszej modlitwie w Waszych intencjach.

Z naszej wspólnoty parafialnej w ostatnim czasie odeszła do domu Ojca:
+ Marta Ryłko, l. 80
Wieczny odpoczynek….


Podziel się tym wpisem: